Nissan z funkcją unikania kolizji na skrzyżowaniach

nissan unikanie kolizji
Funkcja unikania kolizji w Nissanie pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Nissan przedstawił kolejną prezentację swojej zaawansowanej technologii wspomagającej jazdę, która ma na celu unikanie kolizji na skrzyżowaniach. Ta oparta na lidarze technologia jest obecnie w fazie rozwojowej. Podczas wydarzenia, które odbyło się w zakładzie Nissana w Jokohamie, zaprezentowano możliwości tej technologii w wykonywaniu pewnych zautomatyzowanych manewrów, które mają na celu uniknięcie kolizji w bardziej skomplikowanych warunkach drogowych.

Wspomniana technologia wyposażona jest w nowy układ sterowania systemem unikania kolizji na skrzyżowaniach, który oparty jest na wykorzystaniu lidaru nowej generacji do percepcji otoczenia. Jest ona w stanie wykrywać prędkość i lokalizację obiektu, a także potencjalne ryzyko kolizji bocznej. System został zaprojektowany tak, aby natychmiast reagować na zmieniającą się sytuację na drodze poprzez awaryjne hamowanie lub zwalnianie po uniknięciu potencjalnego zagrożenia.

Niestety, wypadki na skrzyżowaniach wynikające z błędów kierowców mogą mieć poważne konsekwencje. Dlatego opracowywany system został stworzony w celu zapewnienia lepszego wsparcia w trudnych sytuacjach dzięki zaawansowanym zdolnościom analizowania sytuacji drogowej i podejmowania decyzji w imieniu kierowcy.

Takao Asami, starszy wiceprezes Nissana w dziale badań i zaawansowanej inżynierii, powiedział: „Opracowanie tej technologii jest zgodne z długoterminową strategią przedsiębiorstwa Nissan Ambition 2030. Jesteśmy na dobrej drodze do zaprojektowania systemu unikania kolizji, który wykorzystuje technologię lidarów nowej generacji. Do połowy bieżącej dekady chcielibyśmy w pełni opracować to rozwiązanie. W celu stworzenia przyszłych technologii jazdy autonomicznej, które będą wykorzystywane przez użytkowników, Nissan skupia się na tym, aby w pełni zrozumieć pełen zakres możliwych scenariuszy kolizji drogowych poprzez kompleksową analizę wypadków, do których dochodzi na drogach. Naszym celem jest ulepszenie funkcji unikania zagrożeń podczas jazdy”.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share