Nowa bateria firmy CATL o zasięgu 1000 kilometrów

W połowie roku pojawiły się informacje, że wiodący na świecie producent baterii wykorzystywanych w elektromobilności i stacjonarnych magazynach energii, CATL czyli Contemporary Amperex Technology Co. Limited chce wprowadzić na rynek baterię do samochodów elektrycznych, która ma zapewnić zasięg do 1000 kilometrów.

Cechuje się ona sprawnością objętościową na poziomie 72%, a jej gęstość energetyczna ma wynosić 255 Wh/kg, co jest wynikiem lepszym od najnowszych akumulatorów stosowanych przez Teslę.
Zastosowanie nowej technologii produkcji baterii ma również pozwolić na zdecydowane skrócenie czasu ładowania nowych aut elektrycznych.
Firma CATL podaje, że naładowanie nowego akumulatora do 80% pojemności ma być możliwe w czasie wynoszącym tylko 10 minut.
Zapewnić ma to umieszczony element chłodzący ciecz pomiędzy ogniwami, a nie jak dotąd umieszczony na spodzie akumulatora. Ma to pozwolić na skrócenie czasu ładowania, lepszą kontrolę termiczną temperatury ogniw oraz szybsze nagrzewanie się ogniw w niskich temperaturach, co przekładać ma się na lepsze osiągi.

Czy uda się firmie zrealizować zamierzony plan? Czas pokaże.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share