Nowa Fiat Panda 2024. Jakie wersje silnikowe? Każdy znajdzie coś dla siebie

fiat panda 2024

Fiat Panda to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych modeli w segmencie małych samochodów miejskich. W 2024 roku na rynku zadebiutuje jej czwarta generacja, która ma być dostępna zarówno w wersji benzynowej, jak i elektrycznej. Co więcej, nowa Panda będzie jednym z pierwszych modeli grupy Stellantis opartych na nowej platformie STLA Small. Czy warto zatem, byśmy zainteresowali się tym modelem? Przedstawiamy kilka kluczowych informacji na ten temat.

Czytaj także: Nowy Fiat Topolino 2024: Elektryzujący Urok Miejskiego Stylu

Fiat Panda z tradycyjną wersją benzynową

Nowy Fiat Panda w wersji benzynowej będzie wyposażony w tradycyjne jednostki napędowe wzbogacone o technologię mikrohybrydową. Bazowy układ napędowy będzie opierał się o silnik 1.2 PureTech, a samochód będzie dostępny w dwóch w dwóch wersjach. Najprawdopodobniej będziemy mogli wybierać między silnikiem o mocy około 80 KM i silnikiem dysponującym około 101 KM. Cena tej słabszej wersji ma wynieść około 16-17 tys. euro, natomiast samochód z mocniejszą jednostką napędową będzie droższy o około 2 tys. euro.

Wersja elektryczna nowej Pandy

Ta odmiana Fiata Pandy, czyli wersja elektryczna będzie dostępna z silnikiem o mocy około 100 KM. Co ciekawe, samochód będzie oferowany z dwoma różnymi pakietami baterii. Pierwszy z nich to bateria o pojemności około 37 kWh, która powinna zapewnić użytkownikom zasięg na poziomie 320-350 kilometrów. Druga możliwość to bateria o pojemności około 50 kWh, która ma umożliwiać przejechanie ponad 400 km na jednym ładowaniu. Cena wersji elektrycznej ma wynieść od 23 do 27 tys. euro, w zależności od wybranej pojemności baterii.

Sprawdź również: Nowy Fiat Multipla już w 2025?

Przedstawione zdjęcia prezentują projekt Fiat Concept Centoventi. Czy będzie on wzorem na nowego modelu Fiata Pandy? Czy nowa generacja Pandy spełni oczekiwania przyszłych klientów? Czas pokaże, ale już teraz można powiedzieć, że model ten zapowiada się bardzo obiecująco.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share