Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowa Kia EV5 Concept

Kia Corporation zaprezentowała koncepcyjnego Kia EV5 podczas Kia Chinese EV Day. Koncepcja w pełni elektrycznego SUV-a znalazła się w centrum uwagi podczas imprezy, aby zaprezentować strategię marki mającą na celu ustanowienie globalnego lidera w dziedzinie elektryfikacji.

Zainspirowany filozofią stylistyczną Kia “Opposites United”, koncepcyjny EV5 stanowi zapowiedź produkcyjnego w pełni elektrycznego SUV-a, który zostanie wprowadzony na rynek chiński pod koniec 2023 roku. Concept EV5 zwiastuje również nową erę designu Kia i daje intrygujący wgląd w estetyczny kierunek przyszłych w pełni elektrycznych modeli marki.

“Kia Concept EV5 czerpie inspirację z kontrastu i komplementarności naturalnych krajobrazów i architektury stworzonej przez człowieka. Został zaprojektowany, aby inspirować naszych klientów w każdej podróży, zapewniając jednocześnie zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Stworzony dla tych, którzy poszukują nowych, pomysłowych pomysłów, SUV łączy emocjonalny język formy z innowacyjną, skoncentrowaną na użytkowniku architekturą wnętrz – wyjaśnia Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design Center.

Concept EV5 wyraźnie emanuje progresywnym wyglądem pod każdym kątem. Nie ma jednak wątpliwości co do autentyczności i tożsamości pojazdu jako członka rodziny Kia. Z przodu nowa forma Digital Tiger Face emanuje czystością i godnością, siłą i solidnością w równym stopniu, jednocześnie oddając subtelny hołd słynnej osłonie chłodnicy Kia Tiger Nose. Nowy, pewny design jest zintegrowany z sygnowaną technologią oświetlenia Kia Star Map, która wprowadza konstelację łączącą gwiazdy z czystą twarzą.

Futurystyczny, płynny wzór cyfrowego oświetlenia rozciąga się z boku Concept EV5, co dodatkowo potwierdza jego status jako czystego EV. Spokojne poczucie siły emanujące z wyrzeźbionych linii, kwadratu, błotników i mocnej postawy SUV-a jest wzmocnione przez wykończenie lakieru inspirowane bogatym, budzącym grozę odcieniem występującym w naturze – matową zielenią Iceberg. Efektowne 21-calowe koła i aerodynamiczny spojler dachowy dopełniają obrazu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Netcarshow

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share