Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowa platforma Stellantis BEV STLA Large. Samochody z przyspieszeniem do setki w zaledwie 2 sekundy!

platforma Stellantis BEV STLA Large 2 sekundy

Grupa Stellantis zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcie – platformę BEV STLA Large. To przełomowe rozwiązanie zostało pokazane światu 19 stycznia w Amsterdamie i zapowiada ono nową erę w produkcji pojazdów elektrycznych. Platforma STLA Large wyróżnia się nie tylko imponującym zasięgiem do 800 kilometrów, ale także maksymalną elastycznością umożliwiającą produkcję szerokiej gamy pojazdów.

Rewolucyjne cechy platformy BEV STLA Large

STLA Large to kwintesencja innowacji w dziedzinie samochodów elektrycznych. Platforma oferuje energię użytkową na poziomie 118 kWh i efektywność ładowania 4,5 kWh na minutę, co jest najlepszym wynikiem w segmencie. Dodatkowo samochody na tej platformie mogą osiągnąć prędkość od 0 do 100 km/h w zaledwie 2 sekundy. Co więcej, platforma jest dostępna z architekturą BEV 400 V i 800 V, dzięki temu czyni ją najbardziej elastyczną platformą BEV w branży. Pozwala to na produkcję różnorodnych modeli od sedanów po SUV-y w segmentach D i E.

Sprawdź również: Skoda i ChatGPT też razem w 2024r. Czy motryzacyjna przyszłość podporządkowana jest już sztucznej inteligencji?

Globalny zasięg platformy dla różnych marek

Samochody zaprojektowane na platformie STLA Large będą produkowane i sprzedawane na całym świecie. W latach 2024-2026 planowane jest wprowadzenie na nowej platformie aż ośmiu modeli pięciu różnych marek – w tym Dodge, Jeep, Alfa Romeo, Chrysler i Maserati. Pierwsze modele pojawią się na rynku północnoamerykańskim a następnie zostaną rozszerzone na inne światowe rynki.

Duża technologiczna elastyczność

Platforma STLA Large została zaprojektowana z myślą o niezrównanej elastyczności technologicznej. Umożliwia ona produkcję szerokiej gamy samochodów przy zachowaniu najwyższej jakości i zadowolenia klientów. Kluczowe komponenty takie jak układ klimatyzacji, układ kierowniczy, układ hamulcowy czy układ napędowy zostały maksymalnie zoptymalizowane pod kątem jak najniższego zużycia energii i jak najwyższego zasięgu jazdy.

Jaka jest przyszłość elektryfikacji?

STLA Large to jedna z czterech globalnych platform BEV Stellantis, która jest kluczem do osiągnięcia ambitnych celów założonych w planie strategicznym Dare Forward 2030. Platforma obsługuje zarówno hybrydowe jak i spalinowe układy napędowe, co stanowi pewnego rodzaju pomost dla klientów w przejściu na napęd elektryczny. Stellantis planuje zainwestować w elektryfikację ponad 50 miliardów euro w ciągu najbliższych 10 lat chcąc osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2038.

Czytaj także: Droga krajowa DK74 w województwie lubelskim zostanie rozbudowana. Ważny odcinek między ekspresówkami S19 i S17

Platforma STLA Large od Stellantis to nie tylko technologiczny przełom w dziedzinie pojazdów elektrycznych, ale także odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania motoryzacyjne. Dzięki tej platformie Stellantis ma szansę zrewolucjonizować rynek samochodowy. Czy tak się stanie? Z pewnością są na to duże szanse.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share