Nowa Skoda Octavia 2024. Jakie zmiany i nowości?

skoda octavia 2024

Skoda Octavia to jeden z najbardziej cenionych modeli na europejskim rynku motoryzacyjnym. Jest to model, który doskonale prezentuje się również poza Europą i jest idealny dla nowoczesnych rodzin, które jeszcze nie zdecydowały się na przesiadkę z tradycyjnego nadwozia na nadwozie typu SUV. Skoda Octavia jest jednym z flagowych modeli w gamie czeskiej marki, która od początku lat 90 należy do grupy Volkswagen.

Skoda Octavia 2024

W połowie 2024 roku będziemy świadkami prezentacji faceliftingu obecnej generacji samochodu. Nowa Skoda Octavia ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku. Niezmiennie będzie ona dostępna w dwóch wariantach nadwozia: sedan i kombi, z tym że wersja kombi będzie oferowana również w wersji o nazwie Scout. Wersja ta charakteryzuje się większym prześwitem pod podwoziem, dzięki czemu spokojnie możemy wybrać się w teren pozamiejski.

Sprawdź również: Skoda Scala i Skoda Kamiq 2024. Nowości po liftingu

Zdjęcia faceliftingu nowej Skody Octavia możemy zobaczyć dzięki portalowi Motor1. Nowa Octavia ma zostać nieznacznie zmieniona na zewnątrz. Nowy model będzie miał podobne linie do obecnego modelu, ale przeprojektowane zostały zderzaki. Możliwe są także zmiany dotyczące wyboru innych kolorów i nowych wzorów felg aluminiowych. Wnętrze prawdopodobnie otrzyma zaktualizowany system multimedialny infotainment z większym ekranem dotykowym niż obecnie, umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej.

Układy napędowe nowej Skody Octavia

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, główne nowości mają dotyczyć udoskonalenia jednostek endotermicznych (w tym hybrydowych) zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych, które powinny spełniać normy emisji spalin Euro 6-e. W silnikach tego typu zastosowana jest specjalna technologia wymiany ciepła z otoczeniem w celu uzyskania większej wydajności. Wersje hybrydowe z możliwością ładowania typu plug-in, prawdopodobnie będą korzystały z nowego silnika 1.5 TFSI jako podstawy układu hybrydowego połączonego z baterią o znacznie większej pojemności umożliwiającą jazdę na odległość około 80-90 km w trybie bezemisyjnym. Zwiększona ma zostać również moc ładowania baterii.

Czytaj także: Skoda Superb 2024. Czesi chwalą się przed premierą!

Czy nowa Skoda Octavia 2024 stanie się hitem sprzedażowym? Czas pokaże. Jedno jest pewne – marka nieustannie dąży do bycia bardziej doskonałą i szybko dostosowuje się do zmieniających się potrzeb rynku. Na bardziej szczegółowe informacje musimy jednak poczekać. Póki co, czeski producent nic więcej na chwilę obecną nie zdradza.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe Motor1

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share