Nowości Fiata w latach 2025-2026

Jaki model zastąpi dzisiejszego Fiata Tipo? Teraz wydaje się pewne, że w jego miejsce pojawi się crossover, w tym elektryczny. Termin prezentacji może przypadać między końcem 2025 a pierwszymi miesiącami 2026. Projekt nie będzie łatwy. Dzisiejsze Tipo to tak naprawdę samochód z bardzo szeroką i rozbudowaną gamą silników, poziomów wyposażenia i karoserii. Ponadto model należy do segmentu rynku ekonomicznego i jest odpowiedni dla marki na rynkach krajów wschodzących (Azja i Bliski Wschód).

Przyszły model będzie zatem musiał zachować swoje obecne cechy, a jednocześnie wybiegając w przyszłość. Wyzwaniem będzie zatem wprowadzenie na rynek pięknego, i konkurencyjnego cenowo samochodu. Samochód będzie elektryczny, ale prawdopodobnie zachowa również zelektryfikowane silniki spalinowe przynajmniej w pierwszym okresie.

Olivier François, dyrektor generalny Fiata, w wywiadzie dla gazety Auto Express podał konkretne informacje na temat następcy Tipo. Model będzie SUV-em segmentu C, opartym na ewolucyjnej platformie CMP. Możemy więc spodziewać się samochodu, który pod względem wyposażenia mógłby przypominać obecnego Citroena C4/C4 X czy Peugeota 408. Auto nadal będzie na tyle tanie, że powinno być doceniane także na rynkach wschodzących.
„Naszą ambicją jest, aby od 2024 roku w Europie prezentować wyłącznie nowe modele elektryczne. Mamy potencjał, ale musimy obserwować rynek i słuchać klientów. Koszt baterii nie spada tak szybko, jak oczekiwano. Jeśli technologia i infrastruktura na to pozwolą, będziemy gotowi. Fakt stworzenia produktu na kilka rynków pozwala nam poświęcić czas i w międzyczasie oferować modele z silnikami spalinowymi. Musimy być
pragmatyczni” – powiedział.

Model opóźni swoje pojawienie się w porównaniu z planowanym hipotetycznym terminem na 2024 rok. Producent chce poczekać na obniżenie kosztów technologii elektrycznej.
Spodziewajmy się więc samochodu elektrycznego około 150-170KM z baterią 50 i 65kWh i zasięgiem między 400 a 500 kilometrów. W gamie silników benzynowych prawdopodobnie będziemy mieli miękkie hybrydy lub hybrydy typu plug-in.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share