Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Czy tak może wyglądać nowy Nissan Juke 2026? Kolejny elektryk w segmencie B

nissan juke 2026

Nissan przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego popisowego modelu – nowego Nissan Juke 2026. Ta trzecia generacja tego samochodu na zadebiutować na europejskich rynkach w 2026 roku. Zapowiada się zatem przełom marki, wprowadzając kolejny model w strefę elektromobilności.

Nissan Juke 2026 ma być znów popularny

Nissan Juke, który od lat cieszy się popularnością wśród miłośników miejskich SUV-ów, przechodzi swoją rewolucyjną transformację. Nowy model, który zastąpi obecną generację z 2019 roku, ma być w pełni elektryczny. I ma być to znaczący krok dla marki, zwłaszcza w kontekście spadającej w ostatnich latach sprzedaży modelu. W pewnym stopniu było to spowodowane zmniejszającym się popytem na silniki diesla.

Czytaj także: Nissan Hyper Force. Czy taka jest przyszłość elektrycznych supersamochodów?

Nowa platforma i więcej przestrzeni

Nowy Juke będzie owocem współpracy z marką Renault, a także Mitsubishi, opierając konstrukcję nowego modelu Juke na platformie Common Module Family Electric Vehicle (CMF-EV). Dzięki temu, możemy spodziewać się pojazdu o długości około 420-425 cm, co w połączeniu z mniejszymi wymaganiami technologii elektrycznej pod względem zagospodarowania przestrzeni, zapewni więcej miejsca w kabinie. Według zapewnień, nowy Juke ma oferować 5 wygodnych miejsc i przestronny bagażnik o pojemności około 400 litrów.

Duża moc i większa wydajność

Pod maską nowego Nissana Juke znajdziemy akumulator o pojemności między 50 a 65 kWh. Przełożyć ma się to na imponujący zasięg między 450 a 550 kilometrów. Moc silnika elektrycznego wahać ma się od 140 do 220 KM i może to sugerować, że Nissan może również zaoferować wersję o sportowych właściwościach. Ciekawostką jest, że Nissan rozważa również wprowadzenie wersji hybrydowej e-Power, gdzie silnik spalinowy będzie służył jako generator do ładowania baterii, a nie bezpośrednio do napędu kół.

Ile może kosztować nowy Nissan Juke?

Nowy Nissan Juke 2026 ma być dostępny w cenach zaczynających się od około 30 tysięcy euro i ma go to czynić atrakcyjną propozycją w segmencie elektrycznych SUV-ów. Czy to mało? Nie, biorąc pod uwagę chińskie marki, które zaczynają się coraz bardziej rozpychać na naszym rynku.

Sprawdź również: Nissan Hyper Adventure. Rewolucja technologii V2X dla miłośników przyrody

Nowy Nissan Juke jednak z pewnością przyciągnie uwagę fanów tego modelu i miłośników nowoczesnych technologii. Jego elektryczna i być może sportowa natura, innowacyjne rozwiązania techniczne i współpraca z innymi gigantami motoryzacyjnymi sprawiają, że jest on jednym z najbardziej oczekiwanych modeli nadchodzących lat. Czy będzie to kolejny sukces Nissana w segmencie B? Czas pokaże.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały kanału YT MV Auto

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share