Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Nowy SUV Mitsubishi 2024 bez nazwy. Debiut już 10 sierpnia

Mitsubishi XForce 2024

Mitsubishi zaskoczyło rynek motoryzacyjny, prezentując na specjalnym pokazie w Indonezji, zewnętrzny wygląd swojego najnowszego, jeszcze nienazwanego SUV-a. Jest to model, który czerpie inspirację z koncepcyjnego samochodu Mitsubishi XFC zaprezentowanej w 2022 roku, i ma być przeznaczony specjalnie na rynek Azji Południowo- Wschodniej. Produkcja odbywać ma się w zakładzie Krama Yudha firmy w Indonezji, a pierwsze dostawy są zaplanowane na listopad 2023 roku.

Wygląd zgodny z konceptem

Wersja produkcyjna nowego Mitsubishi pozostaje wierna wyglądowi zaprezentowanego w zeszłym roku konceptu, z kilkoma dość istotnymi zmianami. Mamy tu na myśli zastosowanie kół o mniejszej średnicy, tradycyjnych lusterek i klamek drzwi, a także zastosowanie przeprojektowanej płyty podłogowej. W nowym modelu nie zobaczymy także ekstrawaganckich świateł do jazdy dziennej (DRL). Mimo tych kilku zmian, nowy model zachowuje charakterystyczny masywny wygląd przeniesiony z koncepcji XFC.

Czytaj także: Mitsubishi: Atrakcyjne Promocje i Nowości na Lato 2023

Wymiary i wnętrze nowego Mitsubishi

Nowy model ma konkurować z innymi samochodami w rozwijającym się segmencie kompaktowych SUV-ów. Jego wymiary wynoszą odpowiednio 4390 mm długości, 1810 mm szerokości i 1660 mm wysokości. Pomimo, że przedstawione prototypy mają przyciemniane szyby, które uniemożliwiają nam podejrzenie wnętrza, firma powstrzymała się od publikowania jakichkolwiek zdjęć wnętrza swojego nowego SUV-a. Niemniej jednak, japoński producent zapewnia swoich potencjalnych klientów o przestronnej kabinie z uniwersalnymi schowkami do przechowywania różnych rzeczy. Mitsubishi potwierdziło również, że w samochodzie znajduje się system audio marki Yamaha z koaksjalnymi 2-drożnymi głośnikami i tweeterami.

Silnik i napęd nowego modelu

Mitsubishi zdecydowało się nie ujawniać szczegółowej specyfikacji a także nazwy modelu do czasu jego oficjalnej premiery. Jednak marka potwierdziła, że SUV będzie wyposażony w silnik o pojemności 1.5 litra połączony z przekładnią CVT. Cała moc ma być przenoszona na przednie koła. Mimo, że jest to pojazd z napędem na przednią oś, jego prześwit wynosi aż 222 mm. Sam napęd jest dostępny z czterema trybami jazdy (Normal, Gravel, Mud i Wet), co powinno umożliwić temu modelowi radzenie sobie z dużymi nierównościami na drodze.

Nazwa i strategia marki Mitsubishi

Napisy “New Xcitement” i wyraźnie widoczne duże X, które były wyświetlane za prototypami na podłodze sugerują strategię nazewnictwa podobną do Xpandera. Jest również dużo plotek o SUV-ie, który miałby się nazywać po prostu “Xforce”, co jest zgodne z poprzednią koncepcją XFC. Wygląda na to, że Mitsubishi może dążyć do stworzenia rozpoznawalnej strategii dla swojej linii SUV-ów, naśladując sukces Xpandera.

Sprawdź również: Mitsubishi ASX nowej generacji 2023

Póki co, musimy poczekać na pełne szczegółowe informacje na temat nowego SUV-a Mitsubishi, które zostaną ujawnione na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Gaikindo Indonesia 10 sierpnia 2023 roku. Czy nowy model XForce stanie się kolejnym hitem Mitsubishi na rynkach Azji Południowo-Wschodniej? Czas pokaże.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share