Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Odświeżony Hyundai I10

Hyundai zaprezentował nową wersję swojego modelu Hyundai i10 o odświeżonym designie. Klienci mają możliwość zakupu bardziej sportowego wariantu linii i10 N, inspirowanego sportowymi modelami N Hyundaia . Firma wprowadziła również zaawansowane funkcje łączności, funkcje zapowiadające wygodę i technologię. Są one zwykle dostępne tylko w wyższych segmentach. Ten odważny krok sprawia, że model ten jest jeszcze bardziej konkurencyjny w swojej klasie.

Wnętrze nowego Hyundaia I20 ma niebieskie oświetlenie, które sprzyja lepszemu nastrojowi. Nowy pakiet w kolorze fioletowym przynosi powiew świeżego powietrza i uzupełnia zewnętrzny sportowy charakter samochodu.
Hyundai i10 ma nowy wygląd wewnątrz i na zewnątrz w porównaniu do oryginalnego uruchomionego w 2019 roku. Niski dach i długi rozstaw osi sprawia, że jest to samochód o bardziej sportowej sylwetce i bardziej charakterystycznym wyglądzie. Oferuje siedzenia pokryte materiałem w szkocką kratę z fioletowymi pionowymi liniami i fioletowymi szwami, a także fioletowe akcenty wokół otworów wentylacyjnych klimatyzacji. Połączenie szarości i fioletu na desce rozdzielczej i dolnej konsoli środkowej dodaje stylu.

Inteligentne technologie

Nowoczesne funkcje łączności nie tylko sprawiają, że nowy i10 jest bardziej zaawansowany technologicznie, ale również, że podróż samochodem jest wygodniejsza. Nowe technologie zastosowane w modelu obejmują standardowy 4,2-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, porty USB typu C z przodu i z tyłu, system ratunkowy eCall drugiej generacji oparty na sieci 4G oraz aktualizacje map w trybie Over The Air (OTA). W dalszym ciągu dostępny będzie z 8-calowym wyświetlaczem, systemu multimediów oraz nawigacji, Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarką oraz najnowszą aktualizacją Bluelink®.

Model jest również standardowo wyposażony w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense. Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z trybami „Miejski”, „Podmiejski” i „Pieszy” został również rozszerzony o tryb „Rowerzysta”. FCA pomaga wykrywać i unikać potencjalnych kolizji czołowych. Asystent podążania na pasie ruchu (LFA) wykorzystuje układ kierowniczy, aby pomóc utrzymać się na aktualnym pasie ruchu. Funkcja monitorowania tylnej kanapy (ROA) przypomina kierowcy za pomocą komunikatu w zestawie wskaźników, jeśli tylne drzwi zostały otwarte przed podróżą – aby zapobiec pozostawieniu kogokolwiek lub czegokolwiek na tylnym siedzeniu.

Więcej komfortu i wygody

Nowy i10 pozostaje praktycznym wyborem dla europejskich kierowców. Progresywny model z segmentu A, jest wyposażony w elektrycznie składane lusterka. Podobnie jak jego poprzednik, oferuje bagażnik o pojemności 252 litrów przy rozłożonych siedzeniach i 1050 litrów po złożeniu siedzeń, schowek pod podłogą bagażnika, tylne siedzenia składane jedną ręką oraz kamerę cofania. Rozpoczęcie produkcji nowego i10 planowane jest na kwiecień 2023 roku w fabryce Hyundaia w Izmit w Turcji. Pierwsze egzemplarze mają wyjechać na europejskie drogi w drugiej połowie roku.

Gama modeli „i”

Gama modeli „i” marki Hyundai – składająca się z modeli i10, i20 oraz i30 – stanowiła klucz do sukcesu firmy w Europie. Jako trzy najpopularniejsze modele marki, rodzina modeli „i” zawsze była synonimem jakości, niezawodności i praktyczności, wspierając Klientów w ich codziennym życiu. Z biegiem czasu gama „i” przeszła zmiany, aby móc pochwalić się dynamiczną stylistyką, zaawansowanymi funkcjami łączności oraz bezkompromisową dostępnością i wygodą.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share