Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Omoda – nowa marka samochodów już w Polsce

omoda 5

Producent samochodów z Chin, Chery International, ogłosił swoje wejście na polski rynek z nową marką OMODA 5, która ma sprostać wymaganiom młodych kierowców, dla których została stworzona.

Chociaż firma nie ma jeszcze doświadczenia na polskim rynku, to jej nowy SUV OMODA 5 odnotował rekordową sprzedaż na świecie, przekraczając 13 tysięcy egzemplarzy w pierwszym kwartale 2023 roku.


Dotychczas Chery International działało aktywnie w Ameryce Południowej i Bliskim Wschodzie. Teraz planuje ambitne inwestycje w Polsce i zwiększenie udziału marek z rodziny Chery International na naszym rynku motoryzacyjnym.

Firma nie ujawniła jeszcze szczegółów dotyczących dystrybucji samochodów w Polsce, ale zapewnia, że proces budowy sieci dystrybucji jest już zaawansowany i umożliwi uruchomienie sprzedaży OMODA 5 już w III kwartale 2023 roku. Model OMODA 5 marki Chery otrzymał ocenę 5/5 gwiazdek w niezależnym teście Euro NACP, badającym bezpieczeństwo pojazdów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Premiera Lexus LM

Lexus LM to pierwszy model marki w Europie, który łączy komfort ekskluzywnej limuzyny z nadwoziem przestronnego minivana. Samochód…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share