Opel Experimental 2024. Taka jest wizja przyszłości Opla

Opel Experimental 2024

Marka Opel wskazuje światu kierunek swojej przyszłości, prezentując oszałamiający samochód koncepcyjny – Opel Experimental. Ten nowatorski projekt pojazdu łączy w sobie ultranowoczesną stylistykę nadwozia z zaawansowanymi technologiami, które mają na celu zdefiniowanie przyszłości całej motoryzacji.

Opel Experimental to nie tylko samochód, ale także manifest filozofii marki. Ucieleśnia ona trzy podstawowe filary marki Opel: Detox, Modern German oraz Greenovation. Charakteryzuje się bardzo śmiałym i przejrzystym designem, który nazywany jest “Bold and Pure”. Jednym z najbardziej innowacyjnych elementów jest zastosowanie elektrochromatycznych materiałów, które otulają pasażerów nastrojowym światłem, tworząc idealny klimat, który ma sprzyjać dobremu samopoczuciu.

Opel Experimental jest nie tylko wizją – jest on zapowiedzią nadchodzących modeli niemieckiego producenta i nowoczesnych technologii. “Ten oszałamiający samochód koncepcyjny jest wzorem do naśladowania i po raz kolejny wyraża pionierskiego ducha marki Opel” – mówi dyrektor generalny Opla, Florian Huettl.

Sprawdź także: Opel Experimental 2024? Pierwsze zdjęcia nowego modelu

Kluczowe cechy Opel Experimental:

  • Zaawansowane rozwiązania aerodynamiczne.
  • Przestronne, podświetlane wnętrze z lekkimi fotelami i wyświetlaczem projekcyjnym.
  • Światowa premiera pojazdu, która odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych IAA Mobility w Monachium we wrześniu 2023 roku.
  • Opel Experimental jest oparty na najnowocześniejszej platformie Stellantis BEV i wyposażony jest w elektryczny napęd na cztery koła.

Cechy opisujące wygląd Opela Experimental:

Sylwetka: Smukła i elegancka sylwetka z wyrazistym profilem, zwężającym się ku dołowi. Wygląd nowego modelu jest śmiały i przejrzysty a powierzchnia nadwozia podkreśla oszałamiającą prezencję pojazdu.

Wnętrze: Jest ono przestronne i może pochwalić się gabarytami segmentu D, mimo że zewnętrzne wymiary plasują go w kompaktowym segmencie C. Wnętrze oferuje użytkownikom niesamowite wrażenia. Opel zastosował lekkie fotele wykonane w technologii 3D a także wyświetlacz projekcyjny.

Aerodynamika: Nowy model Opla oferuje pomysłowe i zoptymalizowane rozwiązania aerodynamiczne, takie jak listwy aerodynamiczne z przodu i z tyłu, tylny dyfuzor, który wysuwa się lub chowa w zależności od sytuacji na drodze, oraz opony opracowane we współpracy z Goodyear, które mają zwiększać wydajność aerodynamiczną.

Logo: Nowe podświetlane logo Opel Blitz na przodzie prezentuje się bardzo dumnie, stanowiąc centralny element widocznego kompasu, który jest kluczowy nowej filozofii projektowania graficznego Opla.

Technologia: Opel Experimental jest oparty na najnowocześniejszej platformie Stellantis BEV i wyposażony jest w elektryczny napęd na cztery koła. Tradycyjne lusterka boczne ustąpiły tu miejsca w pełni zintegrowanym, 180-stopniowym kamerom na słupkach C.

Czytaj również: Opel Corsa B. Hit sprzedaży ma już 30 lat

Opel Experimental to prawdziwy przełom w dziedzinie designu i technologii. Jest on połączeniem innowacji z estetyką w celu stworzenia nowej wizji przyszłości motoryzacji.

Z niecierpliwością czekamy na nowe informacje na temat tego samochodu, a także na samą prezentację nowego modelu Opla.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share