Opel Grandland GSe: sportowy crossover

Opel unowocześnia Grandlanda – wprowadzając sportową wersję z najwyższej półki, która nawiązuje do historii marki. Opel Grandland GSe, który zostanie wprowadzony na rynek na początku 2023 roku, jest wyposażony w dostępną już dziś hybrydę typu plug-in o mocy systemowej 300KM (220kW). Ale pod wieloma względami został znacznie ulepszony.

Firma z Rüsselsheim dostroiła podwozie, aby było twardsze za pomocą specjalnych sprężyn i amortyzatorów, a układ kierowniczy zapewnia bardziej precyzyjny kontakt z drogą. Krzywa pedału przyspieszenia została zmodyfikowana, aby podkreślić sportowy charakter tego Grandlanda. Za napęd odpowiada turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra oraz dwa silniki elektryczne – jeden z przodu, drugi z tyłu.
Za przenoszenie mocy odpowiada automatyczna skrzynia biegów.

Osiągi dzięki napędowi na wszystkie koła są imponujące: od 0 do 100km/h w 6,1 sekundy, prędkość maksymalna 235km/h. W trybie czysto elektrycznym GSe osiąga prędkość co najmniej 135km/h. Zużycie w cyklu WLTP wynosi 1,3 litra na 100 kilometrów – ale jest to wartość teoretyczna, która służy przede wszystkim do celów porównawczych.

GSe różni się od oferowanego wcześniej równie mocnego Grandlanda hybrydowego typu plug-in nie tylko sportowym tuningiem zawieszenia i bardziej agresywnym układem napędowym, ale także różnymi wizualnymi smaczkami. Pojedyncze 19-calowe felgi aluminiowe należą do standardowego wyposażenia, jest też namiastka tylnego dyfuzora, a maskę można w razie potrzeby polakierować na czarno, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych modeli Opla GS i GS/E. Wnętrze jest standardowo wyłożone delikatną Alcantarą, która wyróżnia się na tle zwykłych wersji wyposażenia specjalnymi sygnaturami GSe. Oferowana wcześniej linia GS powinna zniknąć z oferty na rzecz bardziej bezkompromisowego GSe.

Opel Grandland GSe dołącza do gamy wysokowydajnych modeli GSe, za pomocą których marka chce emocjonalnie wzbogacić swoją zelektryfikowaną gamę modeli. Dotyczy to również Astry GSe, która jest dostępna od stycznia 2023r.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share