Polska sieć autostrad w 2023 roku i jej rozwój. Co nas czeka na drogach?

polska sieć autostrad 2023

Drodzy miłośnicy motoryzacji, polska sieć autostrad – to tu dzisiaj zabieramy was w podróż po najnowszych jej osiągnięciach. Przygotujcie się na emocjonującą jazdę przez fakty, liczby i… trochę humoru, bo przecież każda droga, nawet ta autostradowa, powinna dostarczać radości!

Polska sieć autostrad – autostradowy krajobraz 2023 roku

Zacznijmy od tego, że w 2023 roku, jak podaje GDDKiA, kierowcy mają do dyspozycji imponujące 5115,6 kilometra dróg szybkiego ruchu, w tym 1849,2 kilometra autostrad. To jak podróżować przez całą Polskę, nie zjeżdżając z autostrady, i prawie dotrzeć do… no, prawie do księżyca. Docelowo sieć dróg klasy A ma osiągnąć około 2100 kilometrów, więc jeszcze trochę brakuje do kosmicznych podróży.

Czytaj także: Droga S3 na południe będzie dłuższa. Czy termin zakończenia budowy jest realny?

A2 – droga na wschód

Na wschód od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej trwa budowa 101 kilometrów autostrady A2. To jakby zbudować drogę z Warszawy do Łodzi, ale bez korków i z możliwością jazdy na pełnym gazie (oczywiście w granicach przepisów prawa!). Dodatkowo, 32 kilometry trasy do granicy Polski czeka na zielone światło w postaci ZRID. Czyżbyśmy szykowali się na wyścig z sąsiadami?

A1, A2, A4 – to trio remontowe

Przygotujcie się na remonty na trasach A1, A2 i A4. To trochę jak w domu – zawsze coś trzeba poprawić, wymienić, odświeżyć. Ale nie martwcie się, to wszystko dla waszego komfortu i bezpieczeństwa. A może po prostu drogi też lubią od czasu do czasu zmienić swój wygląd. No cóż…

A50 – warszawska nowość na mapach

Pod Warszawą trwają poszukiwania najlepszego przebiegu dla nowej autostrady A50. Jest to droga która ma wchodzić w skład Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. To jednak trochę tak, jak szukanie najlepszej drogi w miejskich dżungli – każdy chce, żeby była jak najkrótsza i najmniej problematyczna.

Sprawdź również: Polska infrastruktura dróg szybkiego ruchu. Złamana bariera 5000 kilometrów

Drodzy kierowcy, jak widzicie, polska sieć autostrad dynamicznie się rozwija. Czy to oznacza, że wkrótce będziemy mogli ścigać się z Niemcami nie tylko w piłce nożnej, ale i w długości autostrad? Czas pokaże. Pamiętajcie tylko, żeby zawsze jechać z głową, nawet na najnowocześniejszej autostradzie!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe GDDKiA

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share