Polskie drogi z przebudową ponad 1300 kilometrów. 106 projektów budowlanych na 2024 rok

polskie drogi 2024

Wiosna to nie tylko czas odradzania się przyrody, ale również sygnał do rozpoczęcia intensywnych prac mających wpływ na polskie drogi. W artykule opublikowanym na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zatytułowanym “Wiosna wkracza na budowy”, przedstawiono ambitne plany na nadchodzący sezon budowlany.

Sprawdź też: Droga ekspresowa S11 budowa kolejnych odcinków Kępno

Wiosenny rozruch na polskich drogach

Z informacji zawartych na stronie wynika, że przed nami stoi kolejny pracowity sezon budowy dróg. Na etapie realizacji znajduje się aż 106 zadań, które łącznie sumują się do imponującej długości 1326,5 km. Wśród nich wyróżnia się 88 inwestycji z Programu Budowy Dróg Krajowych, w tym budowa Zakopianki oraz drugiej jezdni S19 pod Rzeszowem. Razem daje to nam odcinki o łącznej długości 1183,8 kilometrów. Dodatkowo w planach jest realizacja 18 obwodnic z Programu budowy 100 obwodnic, które dodają kolejne 142,7 kilometrów do infrastruktury drogowej kraju.

Zimowa przerwa to już przeszłość

15 marca oficjalnie zakończyła się zimowa przerwa w pracach na większości odcinków. Dzięki sprzyjającej pogodzie, nawet na tych budowach gdzie przerwa miała trwać do końca marca, ruszyły już intensywne roboty budowlane. Zima, choć czasami dawała o sobie znać, nie przeszkodziła w realizacji różnorodnych prac od północy kraju, przez centralne regiony, aż po południowe tereny Polski. Prace obejmowały m.in. budowę dróg ekspresowych, obwodnic, a także realizację kluczowych obiektów inżynieryjnych.

Przetargi i plany na 2024 rok na polskie drogi

Okres zimowy to również czas na przetargi i wybór wykonawców dla nowych odcinków dróg. Poznaliśmy wykonawców zainteresowanych realizacją 17 odcinków dróg ekspresowych i obwodnic o łącznej długości blisko 180 kilometrów. Wśród nich znalazły się kluczowe inwestycje, które mają znacząco wpłynąć na poprawę infrastruktury drogowej w Polsce.

Czytaj również: Droga ekspresowa S19 Babica – Jawornik. Powstaje wyjątkowa estakada

W 2024 roku GDDKiA planuje udostępnić do użytku ponad 175 kilometrów nowych dróg, w tym blisko 25 km autostrad i około 117 km dróg ekspresowych. To ambitny plan, który ma na celu nie tylko rozwój infrastruktury, ale również poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania po Polsce.

Wiosna na polskich budowach zapowiada się niezwykle pracowicie. Ambitne plany GDDKiA świadczą o dynamicznym rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce, a zakończenie zimowej przerwy to start intensywnych prac budowlanych. To wszystko składa się na obraz Polski jako kraju, który nie zwalnia tempa w dążeniu do przebudowy i znacznej poprawy swojej infrastruktury drogowej.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe GDDKiA

Sprawdź także
Czytaj więcej

Toyota Yaris Cross

Toyota Yaris Cross, to nowy model, który poszerzył gamę hybryd Toyoty o miejskiego SUV-a segmentu B, zadebiutował w…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share