Lexus LBX – premiera nowego modelu

Lexus LBX

Projektanci Lexusa LBX mieli na celu stworzenie samochodu, który poprzez swoją stylistykę natychmiastowo wywołuje uczucie przywiązania. Najbardziej charakterystycznym elementem tego nowego crossovera jest przód z unikalnymi “przełamanymi” na grillu. Taki jest Lexus LBX.

LBX jest pierwszym modelem marki, który został zbudowany na zmodyfikowanej platformie GA-B. Ta platforma została dostosowana do wymagań Lexusa, zapewniając niskie położenie środka ciężkości, szeroki rozstaw kół, krótkie zwisy i wysoką sztywność nadwozia. Dzięki temu samochód doskonale prowadzi się na drodze. Jest to najmniejszy samochód w gamie Lexusa, w którym kierowca może cieszyć się komfortem i poczuciem pełnej kontroli, zgodnie z filozofią Lexus Driving Signature.

Przednia atrapa chłodnicy w Lexusie LBX ma jedno, trapezoidalne okno i została umieszczona pod wąskim otworem, który łączy reflektory poniżej krawędzi maski. Bez obramowania, grill nadaje dynamiczny wygląd całej przedniej części nadwozia, a samochód wydaje się stabilny na drodze. Nowy kształt przednich reflektorów staje się kolejnym rozpoznawalnym elementem LBX-a. Kierunkowskazy i światła dzienne są obsługiwane przez ten sam moduł, a charakterystyczny motyw litery “L” został odwrócony i skierowany na zewnątrz.

Z tyłu LBX-a również emanuje mocny charakter. Miejsce na tablicę rejestracyjną zostało umieszczone w zderzaku, aby na klapie bagażnika można było umieścić charakterystyczny dla nowych modeli marki napis “LEXUS”. Samochód posiada również wyrazistą listwę świetlną, która nawiązuje do litery “L”, z kierunkowskazami i światłami cofania o bardzo subtelnej estetyce.

Lexus LBX posiada długość 4190mm, szerokość 1825mm oraz wysokość 1545mm, przy rozstawie osi wynoszącym 2580mm. Nisko umieszczona maska, listwy boczne idealnie zintegrowane z nadwoziem, unikalny tylny spojler dachowy oraz precyzyjnie zaprojektowane oświetlenie przyczyniają się do poprawy aerodynamiki i zapewniają efektywność, stabilność i doskonałe prowadzenie LBX-a.

Dbając o najwyższą jakość, Lexus LBX oferuje wybór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych w wnętrzu. Samochód jest dostępny z tapicerką wykonaną z półanilinowej skóry, a opcjonalnie można również wybrać wegańskie wnętrze, w którym zastosowano skórę syntetyczną nie tylko na fotelach, ale także na bocznych panelach drzwi, kierownicy i dźwigni zmiany biegów.

Lexus LBX jest pierwszym modelem marki, który wyposażono w 12,3-calowe cyfrowe zegary przed kierowcą. Wyświetlane informacje mogą się zmieniać w zależności od wybranego trybu jazdy i mogą być dostosowane do indywidualnych preferencji kierowcy. Dodatkowo, opcjonalnie można wybrać wyświetlacz HUD (Head-Up Display), który jest umieszczony na przedniej szybie.

LBX został wyposażony w najnowszą generację systemu multimedialnego Lexus Link Connect, który posiada 9,8-calowy ekran dotykowy. System ten oferuje nawigację w chmurze oraz asystenta głosowego Lexus Concierge. Samochód może być bezprzewodowo lub przewodowo połączony z urządzeniami mobilnymi za pomocą Apple CarPlay, a także przewodowo poprzez Android Auto.

Lexus LBX jest pionierskim modelem marki, wykorzystującym nową generację napędu hybrydowego z lekkim i kompaktowym silnikiem trzycylindrowym o pojemności 1,5 l. Ten nowy napęd hybrydowy został zaprojektowany nie tylko pod kątem efektywności, ale także osiągów i przyjemności z jazdy. Łączna moc układu wynosi 136KM/100kW, a maksymalny moment obrotowy to 185Nm.

LBX został opracowany z myślą o klientach w Europie i po raz pierwszy prace nad nowym modelem Lexusa były prowadzone przez europejski oddział marki. Samochód będzie dostępny wyłącznie z napędami hybrydowymi. Produkcja Lexusa LBX rozpocznie się pod koniec 2023 roku, a na początku 2024 roku auto trafi do sprzedaży w Europie oraz na wybranych rynkach.

 

zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share