Nowa Era Mobilności elektrycznej. Renault Scenic E-Tech Electric 2024

Renault Scenic E-Tech Electric 2024

Na horyzoncie jest już widoczna nowa generacja popularnego modelu marki Renault. To oczywiście Renault Scenic E-Tech Electric. Ale zacznijmy od początku.

Koncept samochodu Renault Scenic Vision

Renault, znany francuski producent samochodów, zrobił kolejny krok w kierunku zrównoważonej mobilności elektrycznej, prezentując na szczycie ChangeNOW Summit w Paryżu swój nowy pomysł – Renault Scenic Vision. Koncept tego samochodu elektrycznego z segmentu C zapowiedział drugi etap rozwoju Renault w dziedzinie pojazdów elektrycznych. Miał być uzupełnieniem już istniejącej gamy samochodów elektrycznych producenta, takich jak Megane E-Tech Electric, ZOE i Twingo.

Czytaj także: Renault Arkana FL 2024. Nowy wygląd i wyposażenie
Renault Scenic E-Tech Electric 2024

Renault Scenic Vision to nie tylko samochód, ale również wizja przyszłości – bardziej zrównoważonej i bezpiecznej mobilności. Ten samochód koncepcyjny utorował drogę do powstania następnej generacji Renault Scenic – Renault Scenic E-Tech Electric.

Strategia mobilności elektrycznej Renault

Nowy Renault Scenic E-Tech Electric będzie pierwszym produkcyjnym samochodem, w którym zastosowano nową strategię marki w zakresie zrównoważonego rozwoju elektrycznej, skupiającą się na przede wszystkim na środowisku, bezpieczeństwie i ujednoliceniu modeli. Nowa strategia grupy Renault obejmuje wprowadzenie na rynek szeregu nowych modeli elektrycznych. Scenic E-Tech Electric będzie oparty na tej samej platformie co Renault Megane E-Tech Electric i Nissan Ariya, co sugeruje, że będzie miał podobne układy napędowe.

Renault Scenic E-Tech Electric 2024

Pierwsze zdjęcia wyglądu Renault Scenic E-Tech Electric

Zdjęcia pokazują, że nowy Renault Scenic E-Tech Electric będzie miał unikalną sygnaturę świetlną, różniącą się od innych modeli Renault. Pod reflektorami znajdują się pionowe elementy świetlne w kształcie strzałek służące do jazdy dziennej. Z tyłu widzimy poziomo umieszczone światła, które wyglądem przypominają te z Megane.

Sprawdź również: Koncepcyjny samochód Renault H1st vision

Samochód jest obecnie testowany na drogach, a jego produkcja będzie miała miejsce w fabryce Douai ElectriCity we Francji. Samochód póki co jest zdobiony kamuflażem, którego wzór składa się z linii i kształtów nawiązujących do logo Renault.

Według dyrektora generalnego Renault, Luca de Meo, nowy Scenic E-Tech Electric będzie bardziej przypominał SUV-a niż samochód typu VAN. Powiedział on również, że nowy model będzie miał więcej miejsca i większy zasięg niż Megane E-Tech Electric, co sugeruje, że może mieć on większą baterię, co zdecydowanie będzie plusem tego samochodu. Póki co nie wiemy, czy nowy Scenic E-Tech Electric będzie miał napęd na wszystkie koła, jak Nissan Ariya, czy tylko na przednią oś jak Megane E-Tech Electric.

Renault Scenic E-Tech Electric 2024

Kiedy planowana premiera nowego Scenic E-Tech Electric

W każdym razie, z niecierpliwością czekamy na oficjalne zaprezentowanie nowego modelu Renault, które będzie miało swoją światową premierę podczas IAA Mobility 2023 w Monachium 4 września.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share