Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Kiedy warto odwiedzić salon Mercedesa w Szczecinie? Oto kilka dobrych powodów

mercedes-szczecin
mercedes-szczecin

Artykuł partnera

Niezależnie od tego, czy już jeździsz jednym z modeli Mercedesa, czy dopiero planujesz kupić samochód tej prestiżowej marki, to prędzej czy później prawdopodobnie odwiedzisz salon dealerski niemieckiego producenta. Powody są bardzo różne, od tych związanych z wyborem konkretnego modelu, aż po kwestie serwisowe i doradcze. W naszym artykule omawiamy kilka najczęstszych sytuacji, w których warto zajrzeć do salonu Mercedesa w Szczecinie. Dzielimy się też naszą rekomendacją dotyczącą wyboru konkretnego dealera.

salon Mercedesa w Szczecinie
Salon Mercedesa w Szczecinie

Zakup fabrycznie nowego auta

Jeśli przymierzasz się do zakupu fabrycznie nowego Mercedesa, to pierwsze kroki skieruj właśnie do salonu niemieckiej marki. Na miejscu znajdziesz wiele modeli aut, do których możesz wsiąść, ocenić przestronność wnętrza, jakość wykonania, pojemność bagażnika czy zastosowane technologie.

Skorzystasz również z fachowego doradztwa w zakresie wyboru konkretnego modelu auta, który najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby i oczekiwania. Oczywiście od razu umówisz się też na jazdę testową, podczas której dobrze poznasz samochód i ostatecznie ocenisz, czy rzeczywiście jest to odpowiedni wybór dla Ciebie.

Zakup samochodu z drugiej ręki

Do salonu Mercedesa w Szczecinie warto się wybrać również wtedy, gdy budżet pozwala Ci na zakup jedynie auta używanego. Obecnie większość dealerów ma w swojej ofercie samochody z drugiej ręki. Zaletą zakupu takiego pojazdu w salonie jest pewność dobrego stanu technicznego, zweryfikowana historia, możliwość skorzystania z finansowania (kredyt, leasing), a nierzadko także gwarancja na samochód.

W przypadku Mercedesa radzimy szukać egzemplarzy zaliczonych do programu Mercedes-Benz Certified, które m.in. są objęte nawet 24-miesięczną gwarancją producenta.

Serwis przedzakupowy

Jeśli masz już na oku konkretny egzemplarz samochodu z drugiej ręki, ale chcesz go jeszcze dokładnie sprawdzić pod kątem technicznym, to nie ma lepszego sposobu niż umówienie się na przegląd w autoryzowanej stacji obsługi. Taki przegląd pozwoli Ci wyeliminować ryzyko nabycia pojazdu, który okazałby się skarbonką bez dna.

Bieżące serwisowanie samochodu

Masz już Mercedesa i chcesz o niego porządnie zadbać? W takim razie skorzystaj z bieżących usług serwisowych w ASO Mercedes. Mamy tutaj na myśli takie czynności, jak serwis olejowy, wymiana elementów układu hamulcowego i zawieszenia.

Są to czynności wymagające rzetelności, znajomości procedur producenta oraz korzystania z najlepszych, certyfikowanych części zamiennych. Tylko to gwarantuje, że Twój samochód będzie bezpieczny, przewidywalny na drodze, a przy tym tak trwały, jak oczekujesz tego od Mercedesa.

Zakup części zamiennych i akcesoriów

Do autoryzowanego salonu Mercedes-Benz warto podjechać zawsze wtedy, gdy szukasz konkretnych części do swojego samochodu, a nie możesz ich znaleźć wśród tzw. zamienników czy też występują one w wielu wariantach. Na miejscu skorzystasz z fachowego doradztwa i bezbłędnego dopasowania części do Twojego auta. Zapytaj również o oryginalne akcesoria do Mercedesa, jak felgi, bagażniki dachowe, dywaniki, haki holownicze, kołpaki, środki do pielęgnacji itd.

Zostawienie samochodu w rozliczeniu

Jeśli rozważasz zmianę samochodu i najbliżej Ci do zakupu fabrycznie nowego Mercedesa, to warto odwiedzić salon niemieckiej marki i zapytać o możliwość pozostawienia swojego obecnego auta w rozliczeniu. Jeśli jest to pojazd z polskiej sieci dealerskiej, z historią serwisową i niewielkim przebiegiem, to dealer prawdopodobnie zaproponuje jego odkup.  

Ten salon Mercedesa w Szczecinie jest godny polecenia

Rekomendowanym przez nas salonem Mercedesa w Szczecinie jest Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, w którego ofercie znajdziesz samochody nowe, używane oraz szereg usług serwisowych i blacharsko-lakierniczych. Salon mieści się przy ulicy Mieszka I 30.

Z pełną ofertą Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, autoryzowanego salonu Mercedesa w Szczecinie, zapoznasz się na stronie internetowej ddb.mercedes-benz.pl.

Artykuł partnera

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share