Seat w specjalnej edycji Marina Pack

Producent samochodów Seat nadal współpracuje z Seaqual Initiative w celu wspierania innowacyjnych rozwiązań i ochrony zasobów naturalnych, zwłaszcza w obszarze Morza Śródziemnego. Dodatkowo, firma hiszpańska nawiązała nowe partnerstwo z firmą Autoneum, stając się pierwszą marką w branży, która korzysta z materiałów z recyklingu Label blue by Borgers. Te materiały pomogą wydobyć z dna oceanów ponad 2 miliony plastikowych butelek rocznie.

W rezultacie tej współpracy powstała specjalna edycja modeli SEAT Ibiza i Arona o nazwie Marina Pack. Te samochody będą wyposażone w obicia siedzeń wykonane z materiałów Seaqual Yarn. Ponadto, wszystkie podłogi i wykładziny w modelach Ibiza i Arona zostaną wykonane z materiału Label blue by Borgers pochodzącego z recyklingu.

– Marka SEAT od lat zaangażowana jest w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Projekty takie jak wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu nie tylko pomagają firmie w osiągnięciu tych celów, ale także przyczyniają się do ciągłego oczyszczania mórz, rzek i oceanów. Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc w oczyszczaniu Morza Śródziemnego, które jest nam niezwykle bliskie – powiedział dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w SEAT i CUPRA.

Współpraca Seaqual Initiative i Label blue by Borgers z organizacjami pozarządowymi, rybakami, władzami i lokalnymi społecznościami ma na celu wspomaganie działań oczyszczania mórz i oceanów. Przez programy sprzątania, zbierane są odpady morskie, które zanieczyszczają plaże, dno oceanu oraz wody powierzchniowe. Materiał Seaqual Yarn, wytworzony z recyklingu tych odpadów, jest używany do produkcji obić siedzeń samochodów marki SEAT, natomiast poliestrowe włókna Label blue by Borgers służą do pokrywania podłóg i tworzenia wykładzin w samochodach SEAT.

Produkcja specjalnej edycji modeli SEAT Ibiza i Arona o nazwie Marina Pack rozpocznie się w czerwcu 2023 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni

Toyota Aygo X UNDERCOVER

Następny

Skoda Superb ma już 90 lat

Sprawdź także
Czytaj więcej

Toyota Corolla Touring Sports

Nowa Toyota Corolla dzięki świeżej stylistyce, wprowadzeniu hybrydowej technologii elektrycznej piątej generacji, kompleksowo ulepszonemu cyfrowemu doświadczeniu użytkownika oraz…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share