Seat w specjalnej edycji Marina Pack

Producent samochodów Seat nadal współpracuje z Seaqual Initiative w celu wspierania innowacyjnych rozwiązań i ochrony zasobów naturalnych, zwłaszcza w obszarze Morza Śródziemnego. Dodatkowo, firma hiszpańska nawiązała nowe partnerstwo z firmą Autoneum, stając się pierwszą marką w branży, która korzysta z materiałów z recyklingu Label blue by Borgers. Te materiały pomogą wydobyć z dna oceanów ponad 2 miliony plastikowych butelek rocznie.

W rezultacie tej współpracy powstała specjalna edycja modeli SEAT Ibiza i Arona o nazwie Marina Pack. Te samochody będą wyposażone w obicia siedzeń wykonane z materiałów Seaqual Yarn. Ponadto, wszystkie podłogi i wykładziny w modelach Ibiza i Arona zostaną wykonane z materiału Label blue by Borgers pochodzącego z recyklingu.

– Marka SEAT od lat zaangażowana jest w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Projekty takie jak wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu nie tylko pomagają firmie w osiągnięciu tych celów, ale także przyczyniają się do ciągłego oczyszczania mórz, rzek i oceanów. Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc w oczyszczaniu Morza Śródziemnego, które jest nam niezwykle bliskie – powiedział dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w SEAT i CUPRA.

Współpraca Seaqual Initiative i Label blue by Borgers z organizacjami pozarządowymi, rybakami, władzami i lokalnymi społecznościami ma na celu wspomaganie działań oczyszczania mórz i oceanów. Przez programy sprzątania, zbierane są odpady morskie, które zanieczyszczają plaże, dno oceanu oraz wody powierzchniowe. Materiał Seaqual Yarn, wytworzony z recyklingu tych odpadów, jest używany do produkcji obić siedzeń samochodów marki SEAT, natomiast poliestrowe włókna Label blue by Borgers służą do pokrywania podłóg i tworzenia wykładzin w samochodach SEAT.

Produkcja specjalnej edycji modeli SEAT Ibiza i Arona o nazwie Marina Pack rozpocznie się w czerwcu 2023 roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowe BMW serii 1?

Prototypy BMW serii 1, które niedawno zaskoczyły europejskie drogi, byłyby w rzeczywistości  najprawdopodobniej prototypami należącymi do zupełnie nowej…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share