Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Stellantis zainwestuje w zakład produkcyjny w Eisenach

Stellantis ogłosił dziś, że zainwestuje ponad 130 milionów euro w zakład w Eisenach w Niemczech, producenta kompaktowego SUV-a – Opla Grandlanda, aby dodać do produkcji następcę modelu, samochód o napędzie w pełni elektrycznym (BEV), który zostanie zaprojektowany na całkowicie nowej platformie STLA Medium. Produkcja nowego modelu typu BEV ma się rozpocząć w drugiej połowie 2024 roku.

Dodanie modelu o napędzie w pełni elektrycznym (BEV) do produkcji zakładu w Eisenach jest potwierdzeniem śmiałego zobowiązania Opla do wprowadzenia w Europie do 2028 roku gamy w pełni elektrycznych produktów. Wytwarzany obecnie w Eisenach, Opel Grandland, obejmuje również warianty plug-in hybrid.

Inwestycja w Eisenach to kluczowy krok w realizacji zobowiązań planu strategicznego Dare Forward 2030, który przewiduje drastyczne zmniejszenie emisji CO2 o połowę do 2030 r., w stosunku do wartości z 2021 r. i osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2038 r. przy jednocyfrowej procentowej kompensacji pozostałych emisji. Innym głównym celem planu Dare Forward 2030 jest to, aby do końca bieżącego dziesięciolecia 100% sprzedaży samochodów osobowych w Europie i 50% sprzedaży samochodów osobowych i lekkich samochodów ciężarowych w Stanach Zjednoczonych stanowiły samochody w pełni elektryczne (BEV). Ponadto Stellantis ma ambicję podwojenia przychodów netto do 2030 roku (w porównaniu z rokiem 2021) oraz utrzymania dwucyfrowej marży skorygowanego zysku operacyjnego przez całą dekadę, i wreszcie celem Stellantis jest zostanie do 2030 roku liderem pod względem zadowolenia klientów z produktów i usług na każdym z rynków.

Stellantis zamierza zainwestować ponad 30 mld euro do 2025 r. w elektryfikację i rozwój oprogramowania, aby oferować modele BEV spełniające wymagania klientów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share