Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Święta 2023. Jak bezpiecznie dotrzeć do celu w ten czas

święta drogi 2023

Witaj drogi czytelniku. No cóż… święta tuż za rogiem, to już w dzisiejszy wieczór, a drogi zamieniają się w świąteczne szlaki pełne podróżujących Mikołajów. W tym magicznym czasie, kiedy każdy spieszy się do rodziny z workiem prezentów, ważne jest, aby nie zapomnieć o bezpieczeństwie na drodze. W końcu najlepszym prezentem jest nasza obecność, a nie nieplanowany postój na poboczu w najlepszym wypadku!

Świąteczny ruch. Co nas czeka na drogach?

Przed świętami ruch na drogach gęstnieje jak świąteczna zupa. Wszyscy chcą dotrzeć do domu, a czasami wydaje się, że na autostradzie jest więcej samochodów niż bombek na choince. Pamiętajmy, że w tym okresie możemy spotkać częstsze korki, zmienne warunki pogodowe i zwiększoną liczbę kontroli drogowych. W ten wigilijny dzień mamy opady śniegu w wielu regionach Polski, zatem na ulicach jest ślisko i niebezpiecznie. Pamiętajmy o tym.

Planowanie podróży to podstawa

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody i informacje o natężeniu ruchu. Aplikacje takie jak Google Maps czy Waze mogą być twoimi świątecznymi elfami nawigacyjnymi. Pamiętaj, że lepiej wyjechać wcześniej i dotrzeć na miejsce na czas, niż ścigać się z czasem i ryzykować.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – to są święta!

Święta to nie czas na rajdowe wyczyny. Przestrzeganie ograniczeń prędkości i zasad ruchu drogowego to must-have każdego świątecznego kierowcy. Pamiętaj o zasadzie “dystans, dystans i jeszcze raz dystans” – nie tylko w kolejce po świątecznego karpia, ale przede wszystkim na drodze.

Sprawdź także: Droga ekspresowa S8. Rusza budowa pierwszych trzech odcinków

Sprawdź swojego Renifera… czyli samochód

Przed wyjazdem zrób przegląd swojego czterokołowego renifera. Opony, hamulce, płyny eksploatacyjne – wszystko powinno być gotowe do świątecznej ekspedycji. Nie daj się zaskoczyć w drodze. Zrób to wcześniej, podróżuj z czystą głową i bezpiecznie.

Pamiętaj, najważniejsze w święta to spędzić czas z najbliższymi. Bezpieczna i spokojna podróż to najlepszy wstęp do świątecznego relaksu. Niech ta świąteczna podróż będzie pełna radości, bezpieczeństwa i świątecznych piosenek. Wesołych Świąt i bezpiecznej drogi!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share