Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Szef TSMC widzi koniec niedoboru chipów

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. spodziewa się dalszego złagodzenia kryzysu chipów, który ogranicza produkcję w globalnym przemyśle motoryzacyjnym, w tym dla gigantów takich jak Toyota Motor i General Motors. Niedobór kluczowych półprzewodników do samochodów utrzymuje się od ponad roku. W listopadzie dyrektor generalny Ford Motor NJim Farley, ostrzegł przed dostawami starszego lub bardziej dojrzałego krzemu.

Wietnamski producent pojazdów elektrycznych VinFast powiedział, że został zmuszony do opóźnienia wprowadzenia SUV-ów w Europie i Kanadzie.
“Popyt na motoryzację nadal rósł, a dziś prawdopodobnie nadal nie dostarczamy 100% płytek chipowych, ale sytuacja się poprawia” – powiedział analitykom dyrektor generalny TSMC C. C. Wei podczas telekonferencji.
“Spodziewamy się, że niedobór zostanie szybko złagodzony. Spodziewamy się, że dostawy samochodów ponownie wzrosną w tym roku.”
TSMC w czwartek prognozowało sprzedaż poniżej szacunków analityków i zadeklarowało, że zmniejszy wydatki, ponieważ przemysł chipowy przygotowuje się na potencjalną recesję i ściślejszą kontrolę handlu w USA.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny

Sprawdź także
Czytaj więcej

Dacia z wyposażeniem Extreme

Wprowadzenie wersji Dacia Extreme jest częścią strategii Dacii, która wykorzystuje swoje odnowione walory i poszerza swoje terytorium, jednocześnie…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share