Volkswagen Beetle – czy powróci w wersji elektrycznej?

Volkswagen ID. Beetle

Volkswagen Beetle, którego znamy również jako VW Garbus ze względu na jego wygląd, był jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów swojego czasu, które mogliśmy oglądać na ulicach. Wyróżniał się charakterystycznym kształtem, popartym historią sięgającą lat trzydziestych XX wieku i przyczyniło się to do niezwykłej popularności tego modelu. Niestety w 2019 roku producent ogłosił, że zakańcza produkcję VW Beetle’a, co oznaczało koniec ery tego nietuzinkowego samochodu. Ta ikona motoryzacji przez kilka lat zdobyła serca swoich fanów na całym świecie.

W ostatnich latach jesteśmy jednak świadkami dynamicznego rozwoju samochodów elektrycznych. Najwięksi producenci samochodów konsekwentnie wprowadzają na rynek modele, które stanowią nową przyszłość motoryzacji. Dzisiaj jesteśmy świadkami pojawiających się doniesień o potencjalnym następcy VW Beetle, który mógłby nosić nazwę Volkswagen ID. Beetle.

Czytaj także: NOWY VOLKSWAGEN TOUAREG 2023. ZNAMY CENY!

Jak mógłby wyglądać nowy Volkswagen Beetle?

Mino, że producent nie potwierdził oficjalnie planów dotyczących ID. Beetle, wiele wskazuje na to, że Volkswagen może mieć plan na przywrócenie tego kultowego modelu do swojej oferty, ale w nowocześniejszej i przede wszystkim elektrycznej wersji. Podobnie jak inne samochody z serii ID., nowy Volskagen ID. Beetle mógłby bazować na modułowej platformie MEB, która została specjalnie zaprojektowana przez Volkswagena do produkcji samochodów z napędem elektrycznym.

Volkswagen ID. Beetle

Jeśli chodzi o wygląd ID. Beetle, przypuszczamy, że Volkswagen mógłby zachować charakterystyczne cechy legendarnego Beetle’a, takie jak zaokrąglona sylwetka z okrągłymi reflektorami oraz charakterystyczne szerokie nadkola. Tak, to tylko nasze przypuszczenia, ale póki piła w grze, wszystko jest możliwe. Z pewnością pojawiły by się też nowoczesne elementy, które nawiązują do gamy elektrycznych modeli z zaawansowanymi technologiami typowymi dla pojazdów elektrycznych.

A co z wyposażeniem nowego Volkswagena Beetle?

Hipotetyczny Volkswagen ID.Beetle mógłby charakteryzować się również wyrazistymi kolorami nadwozia i kołami w rozmiarze 18-19 cali. Pod względem osiągów i zasięgu, nowy ID. Beetle mógłby być wyposażony w zaawansowany napęd elektryczny, który mógłby osiągać moc w granicach 250 KM i posiadać akumulator o pojemności ponad 80 kWh z zasięgiem bliskim 600 kilometrów bez ładowania. Oczywiście producent mógłby również zaoferować tańszą wersję Beetle’a z silnikiem o mocy około 200 KM i z akumulatorem około 65 kWh umożliwiającym przejechanie ok 450 kilometrów bez zatrzymywania się. Nie zabrakło by również technologii umożliwiającej szybkie ładowanie i doładowywanie baterii.

Sprawdź również: VOLKSWAGEN ID. BUZZ Z DŁUGIM ROZSTAWEM OSI

Biorąc pod uwagę sukces i popularność innych modeli Volkswagena z serii ID., takich jak ID.3 i ID.4, jesteśmy pewni, że Volkswagen ID. Beetle spotkałby się z dużym zainteresowaniem na rynku. Na chwilę obecną, nie mamy potwierdzenia informacji od producenta, że prace nad takim projektem trwają. Jednak samo pojawienie się plotek na ten temat wskazuje na to, że Volkswagen rozważa reaktywację modelu VW Beetle w nowoczesnej odsłonie.Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia Carscoops, VW Concept

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share