Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.
Volvo EX90 Elektryczny SUV produkcja

Volvo EX90. Elektryczny SUV, którego w końcu rozpoczyna się produkcja

Volvo jest z pewnością uradowane tym, że w końcu ich fabryka w Charleston w stanie Karolina Południowa rozpoczęła produkcję nowego elektrycznego flagowego SUV-a marki – Volvo EX90. Pierwsze dostawy dla klientów planowane są na drugą połowę tego roku.

Volvo EX90 to przełomowy elektryczny SUV

Volvo EX90 nie tylko rozszerza portfolio producenta w pełni elektrycznych samochodów, ale również stanowi punkt zwrotny dla firmy. To pierwszy model Volvo zasilany technologią centralnego komputera, co wprowadza nową erę bezpieczeństwa dla samochodów marki. Pierwszy egzemplarz Volvo EX90, który zjechał z linii produkcyjnej w Charleston jest w kolorze Denim Blue i przeznaczony jest dla klienta w Stanach Zjednoczonych.

Volvo prezentuje nową erę bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju

„W pełni elektryczne Volvo EX90 to początek nowej ery dla Volvo Cars – nowej ery bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i technologii skoncentrowanej na człowieku,” mówi Jim Rowan – dyrektor generalny. „EX90 jest dumnie produkowane w USA i odzwierciedla nasze długoterminowe zaangażowanie wobec naszych pracowników w Karolinie Południowej i na szerszym rynku amerykańskim.”

Zaangażowanie Volvo Cars w fabrykę w Karoline Południowej

Pierwsza fabryka Volvo Cars w Stanach Zjednoczonych została otwarta latem 2018 roku tuż za Charleston, jednym z najstarszych i najbogatszych w historię miast w kraju. Dziś zakład produkcyjny w Charleston produkuje modele jak- SUV EX90 i sedan S60, z możliwością produkcji do 150 000 samochodów rocznie.

W ostatnich latach dokonaliśmy znacznych inwestycji w ten obiekt. Zakład karoserii i lakiernia zostały odnowione i znacząco rozbudowane, a fabryka posiada teraz także nowoczesną linię produkcyjną akumulatorów. Dzięki tym inwestycjom, nasz amerykański zakład produkcyjny jest doskonale przygotowany na nową erę w swojej młodej historii, co odzwierciedla nasze długoterminowe zaangażowanie w Karolinę Południową i Stany Zjednoczone, gdzie Volvo Cars działa od prawie 70 lat poprzez solidną sieć 281 dealerów w 47 stanach.

Produkcja nowej elektrycznej generacji wspieranej przez nowatorskie technologie

Volvo EX90 opiera się na nowej generacji, w pełni elektrycznej platformie EV, z zasięgiem do 600 kilometrów na jednym ładowaniu. EX90 jest zaprojektowany tak, aby być najbezpieczniejszym samochodem Volvo stworzonym do tej pory, wyposażonym w najnowsze technologie bezpieczeństwa pasywnego i aktywnego oraz oprogramowanie wspierane przez szeroką gamę czujników.

Zakorzenione w skandynawskich zasadach projektowania, EX90 oferuje nowoczesne proporcje, które optymalizują trzy najważniejsze cechy: bezpieczeństwo, efektywność i estetykę. Dzięki konfiguracji wersji siedmiomiejscowej, model ten jest doskonałym towarzyszem dla całej rodziny, zapewniającym pełną przestrzeń, wszechstronność i komfort.

EX90 jest zawsze połączony ze światem i może być udoskonalany poprzez aktualizacje oprogramowania. Te aktualizacje są dostarczane przez inżynierów oprogramowania, wspieranych przez najnowsze rozwiązanie jakim jest sztuczna inteligencja AI. EX90 jest świadectwem globalnych zdolności inżynieryjnych szwedzkiego producenta i potwierdza jego pozycję jako lidera w trwającej technologicznej rewolucji, jaką widzimy dzisiaj w przemyśle motoryzacyjnym.

Czytaj także: Nowe Volvo XC60 2025. Elektryk i hybryda | Moto Magazyn

Volvo EX90 to więcej niż tylko nowy model w gamie szwedzkiej marki – to symbol wizji przyszłości motoryzacji. Elektryczny SUV, który łączy najnowsze technologie z niezmienną dbałością o bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój, stanowi doskonały przykład tego, co Volvo Cars ma do zaoferowania.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Mini Cooper SE Cabrio

Po pozytywnym odzewaniu wyjątkowego egzemplarza zaprezentowanego latem 2022 roku, MINI kontynuuje teraz małą serię w pełni elektrycznego MINI…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share