Wakacyjna Odyseja 2023. Przez Autostrady i drogi ekspresowe Bez Zbędnego Stresu

Autostrady i drogi ekspresowe 2023

Autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe. Czy jesteście gotowi na krótką wakacyjną odyseję 2023? Jeśli tak, to zapnijcie pasy, bo zaraz ruszamy w podróż pełną przygód, ale bez zbędnych korków i utrudnień.

Pierwsza zasada wakacyjnej podróży brzmi: “Nie ma drogi bez korka, jest tylko droga z dobrze zaplanowanym objazdem korków”. A więc, zaczynamy!

Planowanie to podstawa

Zanim ruszysz w trasę, sprawdź prognozy o natężeniu ruchu drogowego. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do dyspozycji aplikacje takie jak Google Maps czy Waze, nie ma wymówki, aby nie być na bieżąco z panującą sytuacją na drogach. Pamiętajcie, że nawet najlepszy GPS nie zastąpi zdrowego rozsądku. Jeżeli widzisz, że droga do Morskiego Oka jest zatłoczona jak plaża w Sopocie w środku lata, to może warto zastanowić się nad planem B?

Unikaj szczytów

Jeśli tylko możecie, starajcie się unikać jazdy w godzinach szczytu. Wiem, wiem, łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale pamiętaj, że wakacje to czas relaksu, a nie wyścigów Formuły 1. Jeżeli nie chcecie spędzić połowy urlopu w korkach, lepiej wstańcie wcześniej i ruszajcie w drogę zanim inni otworzą oczy.

drogi w polsce 2023
Znajdź alternatywę

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego droga krajowa nr 7 jest tak popularna? Odpowiedź jest prosta: wszyscy jadą tą drogą, bo… wszyscy jadą tą drogą. Czasami warto zjechać z utartego szlaku i odkryć coś nowego. Może droga przez małe, urokliwe miasteczka okaże się nie tylko mniej zatłoczona, ale i bardziej malownicza.

Sprawdź również: Miejsca Obsługi Podróżnych. MOP-y na polskich drogach
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Niezależnie od tego, czy jedziecie na wakacje nad morze, w góry czy nad jezioro, zawsze przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego. Nie zapominajcie, że wakacje to czas relaksu, a nie stresu. Lepiej dojechać trochę później, ale bezpiecznie.
Informacje o drogach i utrudnieniach.

Remonty i budowy najważniejszych dróg w Polsce

To teraz mamy dla was kilka ważnych informacji o drogach, o ich remontach i budowach.

Autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe

Autostrada A1

Autostrada A1 jest kluczowym szlakiem komunikacyjnym w Polsce, łączącym północ z południem kraju. Przebiega przez wiele ważnych miast, takich jak Gdańsk, Toruń, Łódź, Częstochowa i Gliwice. W związku z tym, na autostradzie A1 często przeprowadzane są prace drogowe, które mogą powodować utrudnienia. Mogą to być na przykład prace remontowe, budowa nowych odcinków autostrady lub prace związane z modernizacją istniejącej infrastruktury.

Autostrada A2

Autostrada A2 jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych, łączącym zachód z wschodem Polski. Przebiega przez takie miasta jak Poznań, Łódź, Warszawa i Białystok. Podobnie jak na A1, na autostradzie A2 często przeprowadzane są prace drogowe, które mogą powodować utrudnienia.

Utrudnienia na drodze ekspresowej S6

Droga szybkiego ruchu S6, to jedna z najważniejszych tras w Polsce, a najważniejsza na Pomorzu. To dzięki niej jesteśmy wstanie dojechać nad wybrzeże naszego morza. Ciągnie się od Gdańska aż po Szczecin. Niestety, ze względu na budowę nowej jezdni S6, droga ta w ostatnim czasie, podzielona na odcinki, jest cały czas w budowie. Ale po jej ukończeniu droga nad morze będzie zdecydowanie krótsza.

drogi w polsce 2023

Gdzie utrudnienia na drodze ekspresowej S6? Na S6 prowadzone są teraz prace budowlane na odcinkach:

 • Węzeł Gd. Południe (343. km na odc. 0,4 km)
  18.07.2023 09:00 – 18.07.2023 12:00
  Zwężenie jezdni do 1 pasa ruchu w kierunku Łodzi. Zamknięty lewy pas w obrębie wiaduktu WD1, ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 • Matarnia – Barniewice (327. km na odc. 0,8 km)
  17.07.2023 17:00 – 31.10.2023 09:00
  Budowa ekranów akustycznych zwężenie jezdni do 1 pasa ruchu w kierunku Gdyni. Zamknięty prawy pas. Prace prowadzone w nocy między godz. 19:00 a 05:00 od poniedziałku do piątku. Ograniczenie prędkości do 60 km/h.
 • Chylonia skrz. z ul. Moeską (312. km na odc. 0,1 km)
  17.07.2023 16:00 – 18.07.2023 02:00
  Montaż słupów bramownic na potrzeby systemu KSZR,zwężenie jezdni wyłączone z ruchu prawoskręt z S6 w kierunku Gdyni Centrum oraz jeden pas wjazdowy na S6 od strony Wejherowa . Prace w godz. 18:00 – 4:00. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 • Kack – Osowa (322. km na odc. 4,1 km)
  17.07.2023 16:00 – 18.07.2023 02:00
  Rozszalowywanie fundamentów na potrzeby systemu KSZR w 2 lokalizacjach. Ograniczenie prędkości do 90 km/h.
 • Obręb w. Kack (321. km na odc. 0,7 km)
  11.07.2023 19:00 – 20.07.2023 03:00
  Prace wykończeniowe , zwężenie jezdni o pobocze i pas wolny w kierunku Szczecina. Ograniczenie prędkości do 90 km/h.
 • Matarnia – Barniewce (328. km na odc. 0,7 km)
  03.07.2023 17:00 – 31.10.2023 04:00
  Budowa ekranów akustycznych zwężenie jezdni do 1 pasa ruchu w kierunku Łodzi zamknięty prawy pas. Prace prowadzone w nocy między godz. 19:00 a 05:00 od poniedziałku do piątku. Ograniczenie prędkości do 60 km/h.
Czytaj również: Droga S6. Obwodnica Sianowa oddana do ruchu
Utrudnieniach na drogach krajowych w Polsce:

Poniżej przedstawiamy wam najnowsze informacje na temat kilku prac drogowych na naszych drogach krajowych.
– Droga krajowa nr 7 – Prace drogowe na odcinku Warszawa – Gdańsk
– Droga krajowa nr 1 – Prace remontowe na odcinku Częstochowa – Katowice
– Droga krajowa nr 8 – Prace drogowe na odcinku Wrocław – Białystok
– Droga krajowa nr 11 – Prace drogowe na odcinku Poznań – Bytom
– Droga krajowa nr 16 – Prace drogowe na odcinku Olsztyn – Grudziądz
– Droga krajowa nr 19 – Prace drogowe na odcinku Lublin – Rzeszów
– Droga krajowa nr 22 – Prace drogowe na odcinku Chojnice – Elbląg
– Droga krajowa nr 28 – Prace drogowe na odcinku Zator – Nowy Sącz
– Droga krajowa nr 30 – Prace drogowe na odcinku Nowa Sól – Zielona Góra
– Droga krajowa nr 44 – Prace drogowe na odcinku Gliwice – Kraków

Wszędzie na tych odcinkach jest możliwość ominięcia utrudnień poprzez objazdy drogami lokalnymi. Proszę pamiętać, że sytuacja na drogach może się dynamicznie zmieniać. Musimy sprawdzać obecną sytuację na bieżąco.

drogi w polsce 2023

Podsumowanie

Podróżowanie w okresie wakacyjnym zawsze wiąże się z pewnymi utrudnieniami. W 2023 roku kierowcy będą musieli zwracać szczególną uwagę na odcinki autostrady A4 Katowice-Kraków oraz drogi ekspresowej S1. Prace remontowe i budowlane prowadzone na tych odcinkach będą mogły powodować zatory i opóźnienia. Dlatego zawsze warto zaplanować swoją trasę z wyprzedzeniem i regularnie sprawdzać aktualne informacje drogowe.

Pamiętajcie, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Bez względu na to, czy jesteście kierowcą, pasażerem czy pieszym, zawsze przestrzegajcie przepisów drogowych i bądźcie uważni na drodze. Bezpiecznej podróży!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Poprzedni
tesla cybertruck

Cztery lata później: Tesla Cybertruck wjeżdża na taśmę produkcyjną.

Następny
CZY PO PIWIE BEZALKOHOLOWYM MOŻNA PROWADZIĆ SAMOCHÓD

Czy po piwie bezalkoholowym można prowadzić samochód?

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share