Wakacyjna Odyseja 2023. Przez Autostrady i drogi ekspresowe Bez Zbędnego Stresu

Autostrady i drogi ekspresowe 2023

Autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe. Czy jesteście gotowi na krótką wakacyjną odyseję 2023? Jeśli tak, to zapnijcie pasy, bo zaraz ruszamy w podróż pełną przygód, ale bez zbędnych korków i utrudnień.

Pierwsza zasada wakacyjnej podróży brzmi: “Nie ma drogi bez korka, jest tylko droga z dobrze zaplanowanym objazdem korków”. A więc, zaczynamy!

Planowanie to podstawa

Zanim ruszysz w trasę, sprawdź prognozy o natężeniu ruchu drogowego. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do dyspozycji aplikacje takie jak Google Maps czy Waze, nie ma wymówki, aby nie być na bieżąco z panującą sytuacją na drogach. Pamiętajcie, że nawet najlepszy GPS nie zastąpi zdrowego rozsądku. Jeżeli widzisz, że droga do Morskiego Oka jest zatłoczona jak plaża w Sopocie w środku lata, to może warto zastanowić się nad planem B?

Unikaj szczytów

Jeśli tylko możecie, starajcie się unikać jazdy w godzinach szczytu. Wiem, wiem, łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale pamiętaj, że wakacje to czas relaksu, a nie wyścigów Formuły 1. Jeżeli nie chcecie spędzić połowy urlopu w korkach, lepiej wstańcie wcześniej i ruszajcie w drogę zanim inni otworzą oczy.

drogi w polsce 2023
Znajdź alternatywę

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego droga krajowa nr 7 jest tak popularna? Odpowiedź jest prosta: wszyscy jadą tą drogą, bo… wszyscy jadą tą drogą. Czasami warto zjechać z utartego szlaku i odkryć coś nowego. Może droga przez małe, urokliwe miasteczka okaże się nie tylko mniej zatłoczona, ale i bardziej malownicza.

Sprawdź również: Miejsca Obsługi Podróżnych. MOP-y na polskich drogach
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Niezależnie od tego, czy jedziecie na wakacje nad morze, w góry czy nad jezioro, zawsze przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego. Nie zapominajcie, że wakacje to czas relaksu, a nie stresu. Lepiej dojechać trochę później, ale bezpiecznie.
Informacje o drogach i utrudnieniach.

Remonty i budowy najważniejszych dróg w Polsce

To teraz mamy dla was kilka ważnych informacji o drogach, o ich remontach i budowach.

Autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe

Autostrada A1

Autostrada A1 jest kluczowym szlakiem komunikacyjnym w Polsce, łączącym północ z południem kraju. Przebiega przez wiele ważnych miast, takich jak Gdańsk, Toruń, Łódź, Częstochowa i Gliwice. W związku z tym, na autostradzie A1 często przeprowadzane są prace drogowe, które mogą powodować utrudnienia. Mogą to być na przykład prace remontowe, budowa nowych odcinków autostrady lub prace związane z modernizacją istniejącej infrastruktury.

Autostrada A2

Autostrada A2 jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych, łączącym zachód z wschodem Polski. Przebiega przez takie miasta jak Poznań, Łódź, Warszawa i Białystok. Podobnie jak na A1, na autostradzie A2 często przeprowadzane są prace drogowe, które mogą powodować utrudnienia.

Utrudnienia na drodze ekspresowej S6

Droga szybkiego ruchu S6, to jedna z najważniejszych tras w Polsce, a najważniejsza na Pomorzu. To dzięki niej jesteśmy wstanie dojechać nad wybrzeże naszego morza. Ciągnie się od Gdańska aż po Szczecin. Niestety, ze względu na budowę nowej jezdni S6, droga ta w ostatnim czasie, podzielona na odcinki, jest cały czas w budowie. Ale po jej ukończeniu droga nad morze będzie zdecydowanie krótsza.

drogi w polsce 2023

Gdzie utrudnienia na drodze ekspresowej S6? Na S6 prowadzone są teraz prace budowlane na odcinkach:

 • Węzeł Gd. Południe (343. km na odc. 0,4 km)
  18.07.2023 09:00 – 18.07.2023 12:00
  Zwężenie jezdni do 1 pasa ruchu w kierunku Łodzi. Zamknięty lewy pas w obrębie wiaduktu WD1, ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 • Matarnia – Barniewice (327. km na odc. 0,8 km)
  17.07.2023 17:00 – 31.10.2023 09:00
  Budowa ekranów akustycznych zwężenie jezdni do 1 pasa ruchu w kierunku Gdyni. Zamknięty prawy pas. Prace prowadzone w nocy między godz. 19:00 a 05:00 od poniedziałku do piątku. Ograniczenie prędkości do 60 km/h.
 • Chylonia skrz. z ul. Moeską (312. km na odc. 0,1 km)
  17.07.2023 16:00 – 18.07.2023 02:00
  Montaż słupów bramownic na potrzeby systemu KSZR,zwężenie jezdni wyłączone z ruchu prawoskręt z S6 w kierunku Gdyni Centrum oraz jeden pas wjazdowy na S6 od strony Wejherowa . Prace w godz. 18:00 – 4:00. Ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 • Kack – Osowa (322. km na odc. 4,1 km)
  17.07.2023 16:00 – 18.07.2023 02:00
  Rozszalowywanie fundamentów na potrzeby systemu KSZR w 2 lokalizacjach. Ograniczenie prędkości do 90 km/h.
 • Obręb w. Kack (321. km na odc. 0,7 km)
  11.07.2023 19:00 – 20.07.2023 03:00
  Prace wykończeniowe , zwężenie jezdni o pobocze i pas wolny w kierunku Szczecina. Ograniczenie prędkości do 90 km/h.
 • Matarnia – Barniewce (328. km na odc. 0,7 km)
  03.07.2023 17:00 – 31.10.2023 04:00
  Budowa ekranów akustycznych zwężenie jezdni do 1 pasa ruchu w kierunku Łodzi zamknięty prawy pas. Prace prowadzone w nocy między godz. 19:00 a 05:00 od poniedziałku do piątku. Ograniczenie prędkości do 60 km/h.
Czytaj również: Droga S6. Obwodnica Sianowa oddana do ruchu
Utrudnieniach na drogach krajowych w Polsce:

Poniżej przedstawiamy wam najnowsze informacje na temat kilku prac drogowych na naszych drogach krajowych.
– Droga krajowa nr 7 – Prace drogowe na odcinku Warszawa – Gdańsk
– Droga krajowa nr 1 – Prace remontowe na odcinku Częstochowa – Katowice
– Droga krajowa nr 8 – Prace drogowe na odcinku Wrocław – Białystok
– Droga krajowa nr 11 – Prace drogowe na odcinku Poznań – Bytom
– Droga krajowa nr 16 – Prace drogowe na odcinku Olsztyn – Grudziądz
– Droga krajowa nr 19 – Prace drogowe na odcinku Lublin – Rzeszów
– Droga krajowa nr 22 – Prace drogowe na odcinku Chojnice – Elbląg
– Droga krajowa nr 28 – Prace drogowe na odcinku Zator – Nowy Sącz
– Droga krajowa nr 30 – Prace drogowe na odcinku Nowa Sól – Zielona Góra
– Droga krajowa nr 44 – Prace drogowe na odcinku Gliwice – Kraków

Wszędzie na tych odcinkach jest możliwość ominięcia utrudnień poprzez objazdy drogami lokalnymi. Proszę pamiętać, że sytuacja na drogach może się dynamicznie zmieniać. Musimy sprawdzać obecną sytuację na bieżąco.

drogi w polsce 2023

Podsumowanie

Podróżowanie w okresie wakacyjnym zawsze wiąże się z pewnymi utrudnieniami. W 2023 roku kierowcy będą musieli zwracać szczególną uwagę na odcinki autostrady A4 Katowice-Kraków oraz drogi ekspresowej S1. Prace remontowe i budowlane prowadzone na tych odcinkach będą mogły powodować zatory i opóźnienia. Dlatego zawsze warto zaplanować swoją trasę z wyprzedzeniem i regularnie sprawdzać aktualne informacje drogowe.

Pamiętajcie, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Bez względu na to, czy jesteście kierowcą, pasażerem czy pieszym, zawsze przestrzegajcie przepisów drogowych i bądźcie uważni na drodze. Bezpiecznej podróży!


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

BMW Concept Touring Coupe

Podczas otwarcia Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 BMW prezentuje jako światową premierę BMW Concept Touring Coupe. Dwuosobowe coupe…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share