Cyfrowa Rewolucja w Mini. Wyświetlacz OLED i System Operacyjny Mini 9

OLED i System Operacyjny Mini 9

Marka Mini wprowadza na rynek cyfrowy przełom. W nowych samochodach producenta znajdą się najnowocześniejsze technologie, okrągły wyświetlacz OLED i system operacyjny Mini 9.

Centralnym elementem jest panel łączności Mini czyli okrągły wyświetlacz OLED o średnicy 240 mm, który doskonale komponuje się z wnętrzem nowej rodziny MINI. Wyświetlacz jest umieszczony tak, aby zapewnić wygodną obsługę zarówno kierowcy, jak i pasażerowi siedzącemu obok.

Nowa rodzina Mini wprowadza do swoich samochodów unikalny pakiet technologii, bazujący na najnowszych systemach znajdujących się w BMW. Dzięki pakietowi mamy dostęp do typowych dla marki funkcji, takich jak tryb Experience czy asystent głosowy, który znajdziemy w specjalnej wersji Mini.

Czytaj także: Mini Aceman 2024 – elektryzująca nowość. Pierwsze Szczegóły i zdjęcia

Najważniejsze cyfrowe nowości Mini:

  • panel łączności, czyli pierwszy okrągły wyświetlacz OLED z fascynującym, typowym dla Mini interfejsem użytkownika
  • Mini Operating System 9 wyróżnia się charakterystycznym wyglądem, zoptymalizowanym pod kątem sterowania dotykowego. System został opracowany przez BMW Group i po raz pierwszy bazuje na oprogramowaniu Android Open Source Project (AOSP)
  • nawet osiem trybów Mini Experience, które dzięki odpowiednio zaprojektowanemu połączeniu oświetlenia, grafiki interfejsu użytkownika, ustawień jazdy i dźwięku, zapewniają niezwykłe wrażenia z jazdy.
  • komenda „Hej Mini” aktywuje inteligentnego asystenta osobistego Mini. Asystent umożliwia nam obsługę ważnych funkcji pojazdu za pomocą poleceń głosowych lub zadawanie pytań związanych z podróżą. Rozpoznaje on również, czy w danej chwili mówi kierowca, czy pasażer obok
  • nowa, oparta na chmurze nawigacja Mini z najnowszymi mapami oferuje bardzo precyzyjne i szybkie wyznaczanie tras
  • cyfrowy dostęp do pojazdu za pomocą kompatybilnych urządzeń Apple, Google i Samsung. Opcjonalnie dostępna jest także funkcja Mini Digital Key Plus, która umożliwia kierowcy prosty dostęp do pojazdu bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni
  • zdalne aktualizacje oprogramowania – samochody Mini otrzymają teraz regularnie bezpłatne poprawki dla funkcji poprzez bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania

Nowy system operacyjny Mini 9

Nowy Mini Operating System 9 to cyfrowy przełom Mini, który wprowadza szereg innowacyjnych funkcji i usprawnień funkcjonowania samochodu. System ten został opracowany przez BMW Group i po raz pierwszy bazuje on na oprogramowaniu Android Open Source Project (AOSP), co czyni go intuicyjnym i zgodnym ze standardami znanymi z elektroniki mobilnej.

Jednym z kluczowych elementów nowego systemu jest centralny zestaw wskaźników – panel łączności Mini. Okrągły wyświetlacz OLED o średnicy 240 mm z bogatą kolorystyką doskonale komponuje się z wnętrzem nowej gamy Mini. Wyświetlacz jest umieszczony w sposób umożliwiający wygodną obsługę zarówno kierowcy, jak i pasażerowi obok.

Sprawdź również: Nowe Mini Cooper Electric

Na środku ekranu znajduje się menu startowe, w którym zawartość możemy przesuwać w poziomie, a tym samym wybierać ją i uruchamiać. W dolnej części ekranu znajduje się stały pasek stanu z pozycjami menu „Nawigacja”, „Media”, „Telefon”, „Wszystkie aplikacje” i w zależności od wybranej funkcji „Strona główna”, do której po kliknięciu w nią możemy przejść bezpośrednio do ekranu startowego.

Nowy system operacyjny Mini zawiera również inteligentnego asystenta osobistego, a także nową, oparta na chmurze nawigację oferującą bardzo precyzyjną i szybką kalkulację tras.

Wszystko to sprawia, że nowy system Mini Operating System 9 to prawdziwy przełom w dziedzinie technologii motoryzacyjnych, który łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne z wielką dbałością o szczegóły. To prawdziwa rewolucja w świecie motoryzacji, która z pewnością przyciągnie uwagę wielu entuzjastów marki Mini na całym świecie.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share