Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Dacia na rok 2024 z wymogami GSR II. Lepsze wyposażenie i nowy kolor

Dacia 2024

Dacia jako marka znana z oferowania przystępnych cenowo i solidnych samochodów, wprowadza na rok 2024 szereg zmian w swoich flagowych modelach takich jak Dacia Sandero, Sandero Stepway, Jogger i Logan. Te zmiany są odpowiedzią na nowe wymogi regulacyjne GSR II (Global Safety Regulation II), które wprowadzają nowe standardy bezpieczeństwa w Unii Europejskiej. Dacia nie tylko dostosowuje się do tych wymogów ale również wykorzystuje okazję, aby zaoferować swoim klientom nowości i większy komfort poprzez wprowadzenie ulepszeń dla swoich produktów.

Nowe Wymogi Bezpieczeństwa – GSR II

Nowe przepisy GSR II mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach dla wszystkich użytkowników, w tym dla pieszych i rowerzystów. Od lipca 2024 roku niektóre wyposażenie bezpieczeństwa stanie się obowiązkowe. Cała gama Dacii będzie zgodna z nową regulacją prawną a zamówienia na modele zaktualizowane modele Sandero, Sandero Stepway, Jogger i Logan mają zostać otwarte w kwietniu 2024 roku.

Zobacz także: Czyżby Dacia Bigster? Nowy 5-miejscowy Suv Renault produkowany w Brazylii

Zmiany w wyposażeniu modeli Dacia

Nowości gamy modelowej 2024 obejmują niektóre wyposażenie zgodne z GSR II:

  • Nowa wersja dla Sandero – Sandero Journey odzwierciedla wykończenie Stepway Extreme i oferuje m.in. antenę rekina, alufelgi Randia z diamentowym wykończeniem, progi drzwi, dywaniki podłogowe i szereg standardowego wyposażenia.
  • Nowe felgi – Nowe dwukolorowe felgi Atara Flexwheels dostępne będą dla Sandero i Logana, dwukolorowe ciemne felgi Atara Flexwheels dla Stepway i Joggera oraz nowe felgi z alufelgami Randia i Randia Dark dostępne w niektórych modelach.
  • Nowy lakier – Nowy lakier o barwie Safari Beige staje się ekskluzywnym kolorem dla Sandero Stepway. Szary Shale wcześniej zarezerwowany dla Joggera oraz Cedar Green, który charakteryzuje dla wykończenia Extreme, są teraz dostępne we wszystkich modelach.
  • Więcej bezpieczeństwa – Wprowadzone zostało nowe wyposażenie w kwestii bezpieczeństwa w całej gamie zaczynając od wersji Essential, tak aby spełnić wymogi GSR II, w tym m.in. rejestrator danych zdarzeń (przy wypadku), instalację do immobilizera alkoholowego, rozpoznawanie znaków drogowych z alertem prędkości, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, system utrzymania pasa ruchu, ostrzeżenie o uwadze kierowcy, asystent parkowania z tyłu, czujniki światła i deszczu, zaawansowany system hamowania awaryjnego (dla pieszych i rowerzystów) oraz sygnał zatrzymania awaryjnego.
  • Więcej komfortu – Dostępny będzie port USB-C z przodu i z tyłu (w zależności od pakietu komfortu oraz rynku) oraz manualna klimatyzacja od wersji Essential w Joggerze.
  • Większa efektywność – Zostanie wprowadzona nowa praktyczna instrukcja obsługi a także usunięte zostaną wszystkie akcenty chromowane i ze skóry zwierzęcej.

Czytaj również: Nowości marki Dacia na rok 2024. Czeka nas coś wyjątkowego

Dacia kontynuuje swoją historię sukcesu, wprowadzając innowacje i ulepszenia w swoich modelach na rok 2024. Poprzez dostosowanie się do nowych regulacji bezpieczeństwa i wprowadzenie nowych funkcji, Dacia jeszcze bardziej podnosi wartość swojej oferty dla klientów szukających przystępnych cenowo, ale solidnych i bezpiecznych samochodów.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Volvo Recharge XC40 2022r

Volvo Recharge XC40 trafiło do sprzedaży w roku modelowym 2021.Jest pierwszym produkcyjnym elektrycznym samochodem marki, który napędzany jest…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share