Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Dacia Duster 2024. Nowe tylne lampy ujawnione na zdjęciach szpiegowskich

Dacia Duster 2024

Nowe lampy tylnych świateł Dacii Duster

Złapana na gorącym uczynku! Nowa Dacia Duster 2024 została przyłapana podczas jazd testowych, w momencie gdy słońce mocno oświetlało jego nowe, zmodernizowane tylne światła. Ta trzecia generacja popularnego SUV-a Dacia jest na dobrej drodze do pokazania jej w pełnym blasku, a jej nadejście obiecuje wiele ekscytujących nowości.

Dacia, nie dając sobie ani chwili wytchnienia, pracuje pełną parą nad rozwojem nowej generacji swojego popularnego SUV-a. Czyżby nadszedł czas na zupełnie nowo zaprojektowaną Dacie Duster? Wygląda na to, że tak! Ta zmiana generacyjna może oznacza punkt zwrotny w historii modelu, który zdobył światową sławę dzięki wysiłkom i współpracy Dacii i Renault.

Dacia Duster 2024

Intensywne testy drogowe nowej Dacii

Trzecia generacja Dustera już zaczyna pojawiać się na horyzoncie. Producent jest na ostatniej prostej, aby w końcu zrealizować wizję swojego ambitnego projektu. Dowodem na to jest coraz większa ilość pojawiąjących się nowych informacji na jej temat oraz zdjęć szpiegowskich. Obecnie rumuński producent przeprowadza kluczowe jazdy testowe na południu Europy, a jeden z egzemplarzy nowego Dustera został ponownie przyłapany i sfotografowany.

Czytaj także: Nowa Dacia Duster – coraz więcej szczegółów

W ostatnich miesiącach wiele aut tego nowego modelu zostało przyłapanych już na drodze. Te obserwacje pozwoliły nam przyjrzeć się bliżej testom drogowym samochodu, które Dacia przeprowadza w tej części Starego Kontynentu. Testowany egzemplarz, który możemy zobaczyć na zdjęciach, jest mocno zakamuflowany. Większość zewnętrznej części pojazdu jest przykryta folią. Niemniej jednak, w przeciwieństwie do wcześniej sfotografowanych egzemplarzy testowych, teraz zostały częściowo odsłonięte tylne lampy świateł. Marka usunęła część kamuflażu, dzięki czemu możemy dość wyraźnie zobaczyć ich nowoczesny i elegancki design.

Jak zmieni się nowa Dacia Duster?

Dyrektor generalny Dacii, Denis Le Vot, jasno stwierdził, że “nowy Duster nadal będzie rozpoznawalny jako Duster”. To jednak nie oznacza, że zmiany w zakresie wyglądu będą minimalistyczne. Są one oparte na nowej filozofii projektowania Dacii, która została zaprezentowana, gdy na początku 2021 roku pokazano prototyp modelu Dacia Bigster Concept.

Dacia Duster 2024

Rewolucja techniczna Dacii Duster

Nowa Daci Duster będzie całkowicie nowym samochodem pod względem technicznym. Trzecia generacja będzie oparta na platformie CMF-B, a to oznacza, że nowoczesna architektura umożliwi realizację planów Dacia dotyczących elektryfikacji tego modelu. Pod maską nastąpi zatem wiele istotnych zmian. Z oferty znikną silniki Diesla, więc wszystkie jednostki napędowe nowego modelu będą benzynowe.

Dla klientów będą dostępne wersje z technologią lekkiej hybrydy (MHEV), a także wersja przystosowana do jazdy na LPG (skroplony gaz ziemny). Ponadto, pojawi się wersja hybrydowa z samodzielnym ładowaniem (HEV), której technologia będzie współdzielona z nowym Dacia Jogger Hybrid. W zależności od wybranego silnika, dostępna będzie manualna lub automatyczna skrzynia biegów. Producent oprócz wersji z napędem na przednie koła, wprowadzi również wersję z napędem 4×4.

Kiedy premiera nowej generacji Dustera?

Kiedy nowa Daci Duster zostanie oficjalnie zaprezentowana? Premiera nowego Duster odbędzie się pod koniec tego roku, prawdopodobnie jesienią. Jednak, aby zobaczyć go w salonach, trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Sprawdź również: Nowa generacja Dacia Duster w 2024 roku

Więc, drodzy miłośnicy motoryzacji, czy jesteście gotowi na tę ekscytującą przygodę z nową Dacia Duster 2024? Bo my już nie możemy się doczekać!

Dacia Duster 2024


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe motor.es

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share