Fiat na drodze rewolucji swojej ofery. Cztery nowe modele do 2027 roku

FIAT kamper w zimowym krajobrazie z widocznymi oponami terenowymi.
FIAT kamper gotowy na zimowe wyprawy, uchwycony w malowniczej scenerii zasypanej śniegiem.

Fiat znajduje się na drodze ogromnej transformacji. Producent w przyszłości chce odejść od produkcji minisamochodów na rzecz większych aut dostępnych z pełną gamą układów napędowych. Zgodnie z najnowszymi informacjami Fiat planuje wprowadzenie kilku nowych pojazdów w ciągu najbliższych czterech lat, w tym modelu określanego mianem „Mega-Panda”. Ta zmiana kierunku jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na większe i bardziej zróżnicowane samochody, a także na globalny trend elektryfikacji pojazdów branży motoryzacyjnej.

Źródło: FIAT on Youtube

Fiat jest jednym z liderów na globalnym rynku.

Fiat sprzedał w 2023 roku prawie 1,3 mln samochodów na świecie, a także jest jednym z liderów elektryki kompaktowej w Europie. Jako producent samochodów jest liderem rynku Ameryki Łacińskiej, w Turcji, Algierii oraz oczywiście we Włoszech. Fiat chce podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i wprowadzić do oferty zupełnie nowe modele, tym samym podbić nimi światowe rynki i uzupełnić swoją ofertę w Europie, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzi i w Afryce. Przypomnę może tylko, że Fiat jest jedną z najstarszych marek na świecie. W tym roku kończy ona 125 lat swojego istnienia.

Czytaj także: Stellantis zamyka zakład Fiata w Bielsko-Białej. Pracę straci prawie 500 osób

Marka Fiat w zupełnie nowym wcieleniu

Fiat wprowadzając nowe modele, chce wprowadzić nowy język stylistyczny – zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz swoich nowych samochodów. Zobaczymy w nim bardziej owalne kształty oraz pojawi się zupełnie nowa deska rozdzielcza z nowymi wyświetlaczami, a także zupełnie nowe fotele. Fiat chce postawić na zrównoważony rozwój, dlatego zamierza położyć nacisk na ekologię. Zastosowane zostaną nowe materiały z recyklingu oraz tkaniny wykonane z bambusa.

Na swoim filmie promocyjnym, Fiat zaprezentował nowe samochody koncepcyjne, jednak mają one odzwierciedlać w dużej mierze samochody produkcyjne. Nowe modele samochodów pojawić mają się na rynku w ciągu najbliższych trzech, czterech lat, a pierwszy z nich zobaczymy już w lipcu 2024 roku. Następne mają pojawić się kolejno w 2025, 2026 i 2027 roku.

Nowe modele FiatA na lata 2024-2027

Nowe modele Fiata mają pojawić się już w tym roku. Cała koncepcja wygląda co najmniej intrygująco. Czego można się spodziewać? Oto przegląd zapowiadanych przez włoskiego producenta samochodów, które mają namieszać na rynku:

FIAT PANDA

Fiat planuje odświeżyć swój kultowy model Panda. Ma być ona większa i bardziej wszechstronna niż obecna wersja i ma posiadać nowoczesne rozwiązanie dachu. Samochód oparty będzie na platformie Stellantis, co oznacza jego dostępność na całym świecie z zastosowaniem różnych opcji napędowych w tym także napędów elektrycznych. Nowe samochody mają dzielić tę samą filozofię, czyli być funkcjonalne i cieszyć swoich użytkowników.

FIAT PickUP

Poza Europą największym zainteresowaniem cieszą się pickupy Fiata. Marka jest liderem tego segmentu na rynkach światowych. Producent ma nadzieję że przyszłe modele pickupów podbiją również Europę i będą funkcjonalne i atrakcyjne w oczach Europejczyków.

FIAT FASTBACK

Hitem może stać się również nowa generacja tego modelu. Powstać ma ona na platformie modułowej, ale producent zamierza dodać sportowe elementy. Nowy Fastback ma szansę przyciągnąć klientów szukających eleganckiego, ale i praktycznego auta, który będzie łączył w sobie cechy samochodu rodzinnego i sportowego.

NOWY SUV

Fiat chce powalczyć również w segmencie SUVów. Nowy FIAT SUV ma być idealny dla potrzeb ówczesnych konsumentów. Oferowana ma być wersja elektryczna BEV, łagodna hybryda, a także tradycyjne napędy spalinowe.

FIAT Kamper xxl

Jest również szansa że zobaczymy nowego kampera marki Fiat. Fiat kamper będzie idealny dla tych, którzy żyją w ciągłej podróży i chcą zwiedzać świat. Przestronny i wyposażony w nowoczesne rozwiązania i technologie może być nierozłącznym towarzyszem dalekich podróży, ale również wypadów poza miasto.

Sprawdź również: Nowy Fiat 600e – rozpoczęto przyjmowanie zamówień

Fiat dostosowując się do zmieniających preferencji konsumentów i wyzwań środowiskowych, podejmuje śmiałe kroki w kierunku rewolucji swojej oferty. Przez następne lata możemy spodziewać się kontynuacji zaangażowanie producenta w nowe rozwiązania i zrównoważony rozwój. Marka wprowadzając na rynki nowe samochody nie tylko odpowiada na aktualne trendy, ale również przyczynia się do redukcji emisji spalin. Trzymamy zatem kciuki i czekamy na pokazy nowych modeli.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały The Fiat YouTube official Global channel

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share