Mercedes Klasa E Kombi 2023. Kemping czy luksusowa podróż?

mercedes klasa e kombi hak

Nowy Mercedes Klasa E Kombi od Mercedes-Benz to więcej niż tylko luksusowy samochód. To także wszechstronny pojazd, który doskonale sprawdzi się w różnych sytuacjach, w tym holowanie przyczep. Wszystkie warianty tego modelu są przystosowane do holowania przyczepy z hamulcem o masie ponad dwóch ton, a obciążenie haka wynosi 84 kg. Sprawia to, że model ten jest idealny do ciągnięcia przyczep kempingowych, przewożenia materiałów budowlanych, a nawet rowerów elektrycznych.

Hak holowniczy i jego obsługa

Jednym z najważniejszych atutów nowej Klasy E Kombi jest jej zaczep holowniczy, który można złożyć i rozłożyć całkowicie elektrycznie. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, a wszystko odbywa się za pomocą przycisku na tylnej pokrywie bagażnika lub poprzez wyświetlacz centralny na desce rozdzielczej. Gdy lampka w przycisku zgaśnie, oznacza to, że zaczep jest prawidłowo zamocowany i gotowy do użycia. Wtedy możemy podpinać przyczepę.

Czytaj także: Odświeżony Mercedes AMG GT. Dostawy od września 2023 r.

Mercedes klasa E kombi to technologia manewrowania z przyczepą

Ale to nie wszystko. Nowa Klasa E Kombi jest wyposażona także w szereg przydatnych funkcji, które zwiększają jej użyteczność jako holownika. Na przykład, model ten oferuje asystenta manewrowania z przyczepą oraz tryb przyczepy w systemie MBUX. Asystent manewrowania z przyczepą umożliwia pewne i harmonijne cofanie z przyczepą, nawet w trudnych sytuacjach, automatycznie regulując kąt skrętu samochodu przy niskich prędkościach.

Co więcej, nowy Mercedes Klasa E Kombi jest standardowo wyposażony w stabilizację przyczepy ESP. Jest to system bezpieczeństwa, który może automatycznie interweniować w krytycznej sytuacji podczas holowania przyczepy. Samochód samoczynnie rozpoznaje przyczepę po podłączeniu wtyczki do złącza elektrycznego, a funkcje stabilizacji ESP włączają się automatycznie od prędkości 65 km/h wzwyż.

Asystent ograniczenia prędkości

W menu na wyświetlaczu centralnym samochodu można wybrać typ przyczepy i określić maksymalną dozwoloną prędkość z jaką możemy się poruszać. Dzięki temu działanie funkcji asystenta ograniczenia prędkości dostosowuje się do odpowiednich wymogów. Oczywiście, zależy to od danego rynku, ale praktycznie daje nam to możliwość planowania trasy nawigacji pokonywanej z przyczepą przy uwzględnieniu ograniczeń dotyczących przejazdów dla takich pojazdów wraz z omijaniem wąskich dróg lub centrów miast – o ile jest to możliwe.

Sprawdź również: Mercedes CLE Coupe 2024. Robi wrażenie

Podsumowując, nowy Mercedes Klasa E Kombi od nie tylko luksusowy samochód, ale także niezawodny i wszechstronny holownik, który sprawdzi się w każdej sytuacji.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe

Nowy Jeep Grand Cherokee wprowadza nowe możliwości w dziedzinie doskonałej wydajności, komfortu i funkcjonalności. Nowa generacja tego modelu…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share