Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.
sportowa wersja BMW X1 M35i xDrive

Nowa bardziej sportowa wersja BMW X1 M35i xDrive

Nowa wersja BMW X1 M35i xDrive poszerza wizję kompaktowego pojazdu typu Sports Activity Vehicle (SAV), dostarczając niezwykłej przyjemności z jazdy, charakterystycznej dla M, wraz z dynamiką, zwinnością i precyzją prowadzenia. Ten sportowy samochód o wyjątkowej charakterystyce M zajmuje czołowe miejsce w gamie modeli nowego BMW X1.

Nowy silnik czterocylindrowy w wyjątkowo mocnej wersji.

Najpotężniejsza odmiana czterocylindrowego silnika benzynowego najnowszej generacji oferuje imponującą moc, która dostarcza ekscytujących osiągów w nowym BMW X1 M35i xDrive.

Charakterystyczne cechy dwulitrowej jednostki napędowej M obejmują nowy, wytrzymały zespół korbowy, zoptymalizowane smarowanie tłoków oraz panewki łożysk głównych przejęte z sześciocylindrowego rzędowego silnika benzynowego najnowszej generacji. Technologia M TwinPower Turbo została dalej rozwinięta, zwiększając wydajność układu turbodoładowania i intercoolera, a także wprowadzając podwójny wtrysk umożliwiający dostosowanie mieszanki paliwowo-powietrznej do obciążenia. Silnik jest również wyposażony w zmienne sterowanie fazami rozrządu VANOS z ulepszonym smarowaniem siłowników oraz w pełni adaptacyjne sterowanie zaworami VALVETRONIC. Moc maksymalna silnika jest osiągana w zakresie obrotów od 5750 do 6500 obr./min, a maksymalny moment obrotowy wynoszący 400Nm jest dostępny w zakresie od 2000 do 4500 obr./min.

7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia Steptronic z funkcją M Sport Boost.

Nowa 7-biegowa skrzynia Steptronic w BMW X1 M35i xDrive zapewnia niezwykle dynamiczną zmianę biegów. Za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy można natychmiastowo ingerować w przełączanie biegów.

Dzięki funkcji M Sport Boost możliwe są bardzo szybkie przyspieszenia. Jeśli kierowca przesunie lewą łopatkę przy kierownicy przez co najmniej jedną sekundę, wszystkie systemy napędowe i jezdne automatycznie przechodzą w tryb o maksymalnie sportowej charakterystyce.

Czytaj także: BMW Serii 1 już w 2024 roku

19-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich w wyposażeniu standardowym.

W wyposażeniu nowego BMW X1 M35i xDrive znajdują się 19-calowe obręcze kół M wykonane z lekkich stopów o wzorze Double Spoke. Standardowe obręcze kół z lekkich stopów mają opony o 20mm większej szerokości niż w poprzednim modelu, co przyczynia się do dynamicznej jazdy tego najwyższego wariantu. Opcjonalnie dostępne są również 20-calowe obręcze kół M z lekkich stopów o ekskluzywnym wzornictwie Double Spoke oraz mieszane opony.

sportowa wersja BMW X1 M35i xDrive

Wnętrze M, opcjonalnie z fotelami sportowymi M.

Kokpit w wersji M oferuje intensywne doznania wewnątrz samochodu. Oprócz deski rozdzielczej obitej materiałem Alcantara, ozdobnych listew z ciemnego aluminium Hexacube, antracytowej podsufitki, listew progowych M, pedałów M oraz wyświetlacza M na zakrzywionym ekranie BMW i opcjonalnie na wyświetlaczu BMW Head-Up, zawiera również skórzaną kierownicę M z łopatkami do zmiany biegów.

Standardowe wyposażenie nowego BMW X1 M35i xDrive obejmuje również sportowe fotele obite materiałem Sensatec i Alcantara w czarnym kolorze z kontrastowym niebieskim przeszyciem. Opcjonalnie dostępne są fotele z tapicerką skórzaną Vernasca, wykończone specjalnym diamentowym pikowaniem. Można również zamówić opcjonalne sportowe fotele M, które oferują szeroki zakres elektrycznych regulacji, w tym pamięć ustawień fotela kierowcy, zintegrowane zagłówki i podświetlane logo M na górnej części oparcia.

Sprawdź również: Nowe BMW serii 1?

Udoskonalony system BMW iDrive z funkcją „QuickSelect” i BMW Operating System 9.

Nowe BMW X1 M35i xDrive jest jednym z pierwszych modeli marki, które zostały wyposażone w zmodernizowaną wersję systemu BMW iDrive z funkcją “QuickSelect” i BMW Operating System 9. Najnowsza generacja systemu BMW iDrive oferuje nowy ekran startowy oraz funkcję “QuickSelect”, umożliwiającą jeszcze bardziej intuicyjne i wygodne korzystanie z licznych funkcji i usług cyfrowych. Nowy system BMW iDrive posiada usprawnioną strukturę menu, wzorowaną na urządzeniach elektroniki użytkowej. Dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu informacji na ekranie, system BMW iDrive wspomaga skupioną i bezpieczną jazdę.

Na ekranie startowym systemu BMW Operating System 9 zawsze widoczna jest mapa systemu nawigacyjnego lub inne spersonalizowane wskazania. Po stronie kierowcy na wyświetlaczu kontrolnym znajdują się pionowo ułożone symbole funkcji, między którymi można przesuwać palcem w poziomie. Wybraną funkcję można obsługiwać bezpośrednio za pomocą “QuickSelect”, bez konieczności wchodzenia do podmenu. Aby powrócić do ekranu głównego, wystarczy dotknąć symbolu “Home” na dolnym panelu ekranu po wykonaniu ustawień. Oprócz ikony ekranu głównego, na wyświetlaczu można teraz znaleźć również ikony bezpośredniego dostępu do menu klimatyzacji, aplikacji oraz do Apple CarPlay i Android Auto, jeśli są aktywowane.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share