Nowa Lancia Ypsilon 2024: czy tak będzie wyglądać?

Lancia Ypsilon 2024: model odrodzenia marki. Będzie autorką oczekiwanej rewolucji historycznej marki, która w ciągu kilku lat stała się tylko bezpretensjonalną włoską marką.

W 2022 roku Lancia sprzedała ponad 41 000 Ypsilonów, jedyny model w gamie, raczej przestarzały, ale wciąż modny i poszukiwany przede wszystkim przez żeńską część klientów. Obecna generacja Lancii Ypsilon znajduje się na rynku od prawie 12 lat i pozostanie tam jeszcze przez ponad 12 miesięcy.
Dokonano kolejnych drobnych zmian, jednak sukces ten jest jednak skazany na porażkę, biorąc pod uwagę znaczne postarzanie się produktu.

Wraz z 2024 rokiem historia zmieni się dzięki pojawieniu się pierwszego nowego modelu i sieci sprzedaży, która powróci na rynek europejski. Projekt nowej Lancii Ypsilon i przyszłych modeli został zapowiedziany w listopadzie 2022 roku i będzie oparty na obecnym DS3 Crossback. Nowa Lancia Ypsilon będzie zupełnie innym modelem niż obecnie. Projekt zakłada samochód z bardziej muskularnymi liniami, które zainteresują inną kupujących niż ma to miejsce dzisiaj. Pragnieniem marki jest powrotne przekonanie męskiego grona do nowych modeli producenta. Lancia Ypsilon będzie zarówno benzynowa (prawdopodobnie łagodna hybryda), jak i elektryczna o mocy 156KM i około 400 kilometrów zasięgu.

Czy nowy model wpisze się w segment rynku premium, jak chciałby producent? Przekonamy się w najbliższym czasie.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Carscoops

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Honda Civic Type R

Honda ogłosiła cenę nowego modelu Honda Civic Type R. Nowa edycja kompaktowego samochodu sportowego jest dostępna od 55…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share