Nowy Renault Scenic E-TECH Electric 2024. Premiera wyjątkowego modelu

Renault Scenic E-TECH Electric 2024

Renault, tak jak inne marki, kontynuuje swoją elektryczną ofensywę na rynku, prezentując najnowszy model Renault Scenic E-Tech Electric. Co ciekawe, nie jest to po prostu kolejna wersja Renault Megane Electric czy Nissana Ariya. Scenic Electric wprowadza kilka innowacji, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających entuzjastów motoryzacji.

Czy pamiętasz, jak Renault Scenic zrewolucjonizowało rynek kompaktowych minivanów w Europie? Po 27 latach ewolucji, Renault wprowadza na rynek zupełnie nową wersję tego kultowego modelu. Jest to pierwszy samochód produkcyjny, który w pełni odzwierciedla dążenia grupy Renault do stania się producentem samochodów nowej generacji.

Renault Scenic – 27 lat ewolucji

Pierwszy Scenic pojawił się w 1996 roku i od razu zrewolucjonizował rynek, stając się pierwszym kompaktowym minivanem w historii motoryzacji w Europie. Model ten od początku był zaprojektowany jako samochód rodziny, idealny na długie podróże. Nowa wersja nie jest tutaj wyjątkiem.

Czytaj także: Renault Kardian 2024.- Nowy miejski SUV już wkrótce

Renault Scenic E-TECH Electric to nie tylko kolejna wersja modelu

Nowy Renault Scenic E-TECH Electric został zbudowany na platformie CMF-EV i oferuje rekordową przestronność w stosunku do swoich rozmiarów. Jego wymiary to 4470 mm długości oraz 1864 mm wysokości. Samochód ma teraz większy rozstaw osi, który wynosi 2785 mm. Nowy Scenic E-TECH będzie dostępny do wyboru z dwiema wersjami układu napędowego.

Pierwszy z nich to układ z silnikiem o mocy 125 kW (170 KM) i 280 Nm momentu obrotowego. Połączony jest on z baterią o pojemności 60 kWh, która ma zapewnić zasięg około 420 kilometrów. Drugi z nich to napęd z większym silnikiem o mocy 160 kW (220 KM) zdolnym wygenerować 300 Nm momentu obrotowego. Ten układ napędowy współpracuje z akumulatorem o pojemności 87 kWh, która gwarantuje zasięg ponad 600 kilometrów na jednym ładowaniu.

Co więcej, akumulatory są wykonane z rdzeni wyprodukowanych przez firmę LG, które zawierają więcej niklu a mniej kobaltu, co zwiększa ich gęstość energetyczną o 6%.

Zrównoważony design

Samochód ten to bardzo ekologiczny zrównoważony projekt. Jego produkcja składa się z 24% materiałów z recyklingu i posiada 90% masy pojazdu nadającej się do powtórnego recyklingu. Nowe Renault Scenic E-TECH w dużej mierze nawiązuje do przedstawionego wcześniej konceptu Vision Scenic. Producent postanowił utrzymać dynamicznie zaprojektowane reflektory oraz tylne światła, które są spójne z innymi elektrycznymi samochodami tej marki. Nie dokonano również zmian w solidnej sylwetce, akcentowanej przez wysoko osadzone nadkola. Elementy te przypominają jego mniejszego elektrycznego brata – model Megane.

Znane już wnętrze nowego Scenic E-TECH

Wnętrze nowego Scenic Electric również zasługuje na uwagę. Renault zdecydowało się na użycie materiałów również z recyklingu, takich jak polipropylen i juta, a także zrezygnowało z użycia skóry. Samo wnętrze kabiny bardzo podobne jest do wnętrza Renault Megane E-TECH. Znajdziemy w nim 12,3-calowy cyfrowy panel zegarów i 12-calowy ekran dotykowy z systemem multimedialnym na bazie Androida. A to nie wszystko. Do tego dochodzi jeszcze wyświetlacz head-up znajdujący się przed kierowcą o wielkości 9,3 cala. W kabinie znajduje się także mnóstwo schowków i uchwytów.

Uzupełnieniem luksusowego wnętrza jest dach z regulowaną przezroczystością oraz wszechstronny tylny podłokietnik. Warto także wspomnieć, że nowy Scenic będzie pierwszym elektrycznym samochodem w ofercie Renault dostępnym w sportowej odmianie Esprit Alpine.

Sprawdź również: Nowy SUV Renault Rafale zaprezentowany!

Kiedy możemy spodziewać się nowego modelu Renault Scenic E-TECH w salonach?

Renault Scenic E-TECH Electric to więcej niż tylko kolejna wersja kultowego modelu. To wizja przyszłości mobilności rodzinnej, która stawia na nowe standardy w dziedzinie zasięgu, wydajności i bezpieczeństwa. Z pewnością warto go mieć na uwadze, jeśli zastanawiacie się nad przejściem na samochód z napędem elektrycznym.

Debiut nowego Renault Scenic E-Tech w Europie ma nastąpić na początku 2024 roku. Ceny zostaną ogłoszone pod koniec roku, a produkcja odbywać się będzie we francuskiej fabryce Douai.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Porsche Cayenne Coupe 2024

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało z wysoce zdigitalizowaną koncepcją wyświetlacza i sterowania, nową technologią podwozia i innowacyjnymi funkcjami high-tech.…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share