Prezentacja modeli Audi A6 i Audi A7

W dniu 30 maja 2023 roku, niemiecki producent samochodowy zaprezentował Audi A6 i Audi A7 wraz z ich wersjami S na rok modelowy 2024, które otrzymały odświeżony wygląd. Poza nowo zaprojektowanymi pakietami wyposażenia, które obejmują niezależne elementy stylistyczne z przodu i z tyłu, te luksusowe modele wyróżniają się nowymi kolorami wnętrza i nadwozia, nowymi wzorami kół oraz ulepszonym standardowym wyposażeniem.

W porównaniu do obecnie sprzedawanych modeli, niestety nie jest do efekt robiący piorunujące wrażenie wizualnego i nie ma efektu wow. Nie tego spodziewaliśmy się po metamorfozie Audi A6 i Audi A7. Poniżej przedstawiamy kilka informacji, jakie producent podaje po prezentacji swoich modeli na rok 2024.

Przebudowa modeli Audi A6 Sedan i Avant oraz A7 Sportback wprowadza nowe możliwości, które dają klientom większą elastyczność i przestrzeń do wyrażania swojej indywidualności. Teraz, wnętrze samochodu można dostosować niezależnie od wybranego pakietu stylistycznego zewnętrznego.

Klienci mają teraz możliwość wyboru pomiędzy liniami base, advanced i S line dla A6 Limousine i Avant, oraz pomiędzy linią base i pakietem S line dla A7 Sportback. Każda linia wyposażenia posiada unikalne elementy stylistyczne zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

Dodatkowo, istnieje możliwość wyboru pakietu S line Interieur, który wprowadza zmiany we wnętrzu bazujące na poprzednim sportowym pakiecie S line. Całe wnętrze, w tym deska rozdzielcza i podsufitka, jest utrzymane w kolorze czarnym. Wielofunkcyjna sportowa kierownica wykonana z czarnej skóry posiada kontrastujące szwy, a miejsca chwytu na kierownicy są wykonane z perforowanej skóry. Podnóżek i pedały wykonane są ze stali nierdzewnej. Pakiet wnętrza S line obejmuje fotele tapicerowane tkaniną połączoną ze skórą w przypadku Audi A6 oraz mikrofibry połączonej ze skórą, z wytłoczeniem literą S na oparciach przednich siedzeń w Audi A7. Listwy progowe na przednich i tylnych drzwiach posiadają aluminiowe wstawki, które są podświetlane i ozdobione symbolem S.

Audi virtual cockpit jest teraz dostępne jako standardowe wyposażenie. Jest to kompletnie cyfrowy zestaw wskaźników z ekranem o przekątnej 12,3 cala i rozdzielczości Full HD 1920 x 720 pikseli. Kierowca ma możliwość obsługi Audi virtual cockpit bezpośrednio z kierownicy wielofunkcyjnej, wybierając między klasycznym widokiem a trybem infotainment. Dodatkowo, standardowe rozwiązania oświetleniowe zostały zmodernizowane. Podstawowe reflektory w Audi A6 i S6 zostały zastąpione pełnymi światłami LED z charakterystyczną sygnaturą świateł do jazdy dziennej. Asystent parkowania z funkcją park assist plus został również włączony do standardowego wyposażenia.

Audi nie wspomina nic o jednostkach napędowych zastosowanych w przeprojektowanych modelach Audi A6 i A7. Możemy więc zatem przyjąć, że nie uległy one zmianie, i będą takie same jak w obecnej generacji tych modeli.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Honda Civic Type R

Honda ogłosiła cenę nowego modelu Honda Civic Type R. Nowa edycja kompaktowego samochodu sportowego jest dostępna od 55…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share