Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Renault 5 E-Tech Electric. Kultowa wersja w nowoczesnym wydaniu już w 2024 roku

Renault 5 E-Tech Electric 2024

Marka Renault lada dzień wprowadzi na rynek nową, elektryczną wersję swojego kultowego modelu – Renault 5 E-Tech Electric. To samochód, który ma zadebiutować na Geneva International Motor Show w lutym 2024 roku. Nowe wydanie tego modelu jest nie tylko hołdem dla swojego klasycznego poprzednika, ale także dużym krokiem naprzód francuskiej marki w świecie mobilności nastawionej na ekologię i nowoczesność.

Nowoczesny wygląd, ale z dawką klasyki

Renault 5 E-Tech Electric zachowa charakterystyczne cechy swojego poprzednika, ale jednocześnie wprowadzi swoje nowoczesne elementy. Przód samochodu wyróżnia się unikalnymi reflektorami, które przypominają ludzkie oczy, dzięki czemu nadają one pojazdowi wyraz twarzy. Zamiast tradycyjnego wlotu powietrza, na masce znajdzie się wskaźnik naładowania baterii, który tworzy ikoniczną cyfrę “5” w momencie, gdy akumulator jest w pełni naładowany. A szerokie nadkola i pionowe tylne światła mają podkreślić nowoczesny i dynamiczny charakter nowej “piątki”.

Czytaj również: Nowy Renault Captur 2024. Czy tak będzie wyglądał?

W Renault 5 E-Tech Electric nie może zabraknąć nowoczesnej technologii

Renault 5 E-Tech Electric wyposażony będzie w baterię o pojemności 52 kWh, która zapewnić ma zasięg do 400 kilometrów (WLTP) na pełnym naładowaniu. Samochód będzie pierwszym modelem zbudowanym na nowej platformie AmpR Small (dawniej CMF-B EV), która jest gwarancją prawdziwej przyjemności z jazdy. Wprowadzenie zaawansowanej technologii, takiej jak wielowahaczowe tylne zawieszenie, z pewnością zapewni doskonałą stabilność i prowadzenie samochodu.

Rewolucyjne funkcje, których jeszcze nie było

Nowa “piątka” E-Tech Electric wprowadzi również innowacyjne funkcje, takie jak technologia V2G (vehicle-to-grid). Oznacza to, posiadacz tego samochodu może pozwalić sobie na sprzedaż energii elektrycznej z powrotem do sieci, co może przynieść oszczędności widoczne na rachunku za prąd. Nowe Renault 5 ma być dostępne w cenie około 25 000 euro. Jeśli tak się stanie, to będzie on bardzo konkurencyjnym produktem w segmencie hybryd klasy B. Ale na szczegółowe informacje musimy poczekać do czasu pokazu.

Sprawdź także: Renault Rafale debiutuje w Hiszpanii. Póki co tylko Napęd HEV 200 KM

Renault 5 E-Tech Electric wersja samochodu łącząca w sobie wygląd retro z nowoczesnymi technologiami i funkcjami, których nie widzimy jeszcze w samochodach. Jest to auto, które z pewnością przyciągnie dużą uwagę na Geneva International Motor Show w 2024 roku.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share