Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Renault Symbioz 2024. Suv jakiego jeszcze nie było! Premiera już niebawem

Renault Symbioz 2024

Renault wchodzi w nowy rozdział w segmencie rodzinnych kompaktowych SUV-ów typu C prezentując model Renault Symbioz. Nazwa tego pojazdu odzwierciedla nowy język projektowania francuskiej marki. Samochód łączył będzie w sobie przyjemność z jazdy, przestronność wnętrza oraz efektywność paliwową dzięki zastosowaniu pełnego hybrydowego silnika E-Tech o mocy 145 KM.

Model Symbioz dołącza do ofensywy Renault w segmencie C i uzupełni on gamę pojazdów zaprojektowanych tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby klientów. Premiera modelu zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku.

Symbioz – czyli prosta nazwa do zrozumienia

Nazwa Symbioz wywodzi się od francuskiego słowa „symbiose”, pochodzącego z greckiego „symbiosis” co oznacza „życie w symbiozie, współistnienie” – czyli wartość głęboko zakorzenioną w DNA Renault, które od lat promuje hasło „samochody dla życia”.
Słowo to zrozumiałe jest w wielu językach co sprawia, że nazwa Symbioz jest łatwa do zapamiętania i zrozumiała przez szersze grono motomaniaków.

Czytaj także: Renault Master E-TECH Electric z zasięgiem 460 kilometrów i technologią V2X. Uwierzycie?

Renault Symbioz

A co wiemy no nowym Renault Symbioz 2024?

Nowe Renault Symbioz charakteryzuje się przede wszystkim nowym designem marki.
Jest to najbardziej kompaktowy hybrydowy SUV w gamie Renault w segmencie C, mierzący zaledwie 4,41 m długości, a jego wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb całej rodziny, oferując przy tym sporą przestrzeń wewnątrz i odpowiednią pojemność bagażnika.

Pojazd zaoferować ma nam najlepsze technologie Renault.

Na wyposażeniu zobaczymy między innymi nowej generacji panoramiczny dach Solarbay
z technologią PDLC, który staje się nieprzezroczysty bez użycia rolety,
czy w pełni hybrydowy silnik E-Tech o mocy 145 KM, który w pojeździe o zmniejszonej masie (poniżej 1500 kg) ma dać więcej przyjemności z jazdy przy niższym zużyciu paliwa.

Renault Symbioz stanowi obiecujące połączenie innowacji, wyglądu i ekologii. Jest on symbolem zaangażowania marki w tworzenie pojazdów odpowiednio dostosowanych dla współczesnych potrzeb rodzin, ale również z naciskiem na zrównoważony rozwój i przyjemność z jazdy. Jesteśmy bardzo ciekawi prezentacji nowego modelu Renault.

Sprawdź również: Czyżby Dacia Bigster? Nowy 5-miejscowy Suv Renault produkowany w Brazylii


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share