Volvo EM90. Pierwszy elektryczny luksusowy minivan

Volvo EM90

Volvo, które znamy z produkcji bezpiecznych i zrównoważonych samochodów, zapowiada debiut swojego pierwszego w pełni elektrycznego luksusowego MPV – Volvo EM90. Premiera globalna odbędzie się 12 listopada 2023 roku, a jego przedsprzedaż ruszy tego samego dnia dla klientów w Chinach. Co więcej, Volvo opisuje swój model EM90 jako “skandynawski salon na kołach”.

Sprawdź również: Volvo EX30 – mały, elektryczny SUV

Volvo EM90 – salon na kołach

Volvo EM90 ma być nie tylko środkiem transportu, ale także przestrzenią, w której można się zrelaksować, pracować, tworzyć a także spędzać czas z bliskimi. Jest to podejście zgodne z obecną filozofią marki, która stawia na przede wszystkim na komfort i jakość życia.

Elektryfikacja i rozwój marki Volvo

Volvo EM90 wpisuje się w długoterminową strategię Volvo dotyczącą zrównoważonej mobilności. Firma zamierza stać się w pełni elektrycznym producentem samochodów do 2030 roku. Dąży ona także do bycia firmą neutralną pod względem emisji CO2. Cel ten Volvo chce zrealizować do 2040 roku.

Czytaj także: Mapy Waze jest już dostępne w samochodach Volvo

Szczegóły dotyczące Volvo EM90 będą ujawniane w nadchodzących miesiącach, więc warto śledzić najnowsze informacje. Przedsprzedaż dla klientów w Chinach ruszy 12 listopada, co może sugerować, że to właśnie rynek azjatycki będzie jednym z kluczowych dla tego modelu.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share