Debiut BYD Seagull w Szanghaju

BYD Auto to przedsiębiorstwo pochodzące z Chin, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych i autobusów, w tym tych z napędem elektrycznym i hybrydowym. Należy do koncernu BYD Company, który produkuje akumulatory elektryczne. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Shenzhen, w prowincji Guangdong.

Na salonie samochodowym w Szanghaju BYD Auto zaprezentowało nową propozycję z segmentu A – model Seagull.  Model chińskiego producenta zyskał popularność podczas salonu w Szanghaju z powodu swojego rozmiaru, który sprawia, że auto jest bardzo praktyczne, oraz baterii, którą można szybko naładować.

Wiadomo już niemal wszystko na temat tego nowego modelu. Producent informuje, że Seagull ma 3,78 metra długości i 2,5 metra rozstawu osi, co klasyfikuje go do segmentu A. Auto jest napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 102 lub 139 KM w droższej wersji.

Dostępne są dwa typy akumulatorów: mniejszy, o pojemności 30 kWh, umożliwia przejazd około 220 km w trybie mieszanym na jednym ładowaniu, podczas gdy większy, o pojemności 38 kWh, pozwala na średni realny zasięg około 290 km. Oba akumulatory to baterie litowo-żelazowo-fosforanowe, które można naładować do 80% (startując z poziomu 30%) w czasie 30 minut.

Producent informuje, że podstawowa wersja samochodu kosztować będzie 78 tysięcy juanów, a przedsprzedaż już się rozpoczęła w Chinach. Przeliczając to na złotówki, cena w Polsce wynosiłaby teoretycznie około 48 tysięcy złotych.

Podczas premiery nie padły żadne deklaracje dotyczące ekspansji na rynki poza Azją, więc na razie trudno spekulować o pojawieniu się BYD Seagull w Europie lub Stanach Zjednoczonych.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia reuters

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share