Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.
Renault Symbioz 2024

Renault Symbioz 2024 zaprezentowany. SUV odnowionego segmentu C, ale wygląda znajomo

Renault wprowadza na rynek nowy model – Renault Symbioz. Zaprezentowany on został jako oficjalny następca popularnego modelu Megane i wkracza na scenę motoryzacyjną z odświeżoną stylistyką i przełomowymi rozwiązaniami technologicznymi, które podkreślają ewolucję marki w kierunku bardziej nowoczesnym i ekologicznym.

Wygląda prawie jak Captur, ale jest większy

Nowy Symbioz mierzy 4,41 metra długości, co plasuje go pomiędzy modelami Captur a Austral. Tak naprawdę z wyglądu bardzo przypomina Renault Captur. Charakterystyczna linia nadwozia oraz nowoczesne elementy takie jak przeszklony dach Solarbay i dynamicznie rysowane światła tylne, przyciągają jednak wzrok i zapewniają mu wyrazisty charakter, a także stanowią elementy rozróżniające te dwa modele. Samochód ma duży bagażnik o pojemności od 492 do 624 litrów, który można osiągnąć w zależności od ustawienia przesuwanej kanapy.

Sprawdź także: Nowe Renault Captur 2024. Wygląda lepiej i ma nowe lepsze wyposażenie

Technologia w każdej wersji wyposażenia

Symbioz jest oferowany będzie w trzech poziomach wyposażenia: Techno, Iconic oraz Esprit Alpine, znanych z najnowszych modeli Renault. Pozwala to na dostosowanie samochodu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Każda wersja wyposażona jest w zaawansowany system multimedialny OpenR Link z integracją usług Google, co zwiększa komfort i łączność podczas jazdy.

System multimedialny OpenR Link w Renault Symbioz to jeden z najbardziej zaawansowanych interfejsów dostępnych na rynku. Zintegrowany z usługami Google, system oferuje szerokie możliwości personalizacji oraz łatwy dostęp do najpopularniejszych aplikacji i usług takich jak mapy Google, asystent Google czy YouTube Music.

Elegancki ekran dotykowy o przekątnej 10,4 cala charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i intuicyjnym interfejsem użytkownika, a jego obsługa jest prosta i przyjemna. Dzięki technologii OpenR Link, użytkownicy mają między innymi dostęp do zaawansowanych funkcji – to nawigacja w czasie rzeczywistym, kontrola stanu pojazdu, a także zdalne sterowanie niektórymi funkcjami auta za pomocą smartfona.

System umożliwia także łatwe i bezpieczne połączenie z telefonem komórkowym przez Apple CarPlay lub Android Auto, co pozwala na bezproblemowe korzystanie z aplikacji mobilnych, muzyki czy wiadomości. Dodatkowo, OpenR Link oferuje personalizowane profile użytkowników, co umożliwia zapisywanie indywidualnych ustawień dla różnych kierowców.

Napęd hybrydowy to jedyna opcja wyboru wersji silnika

Pod maską Symbioz znajduje się nowoczesny napęd hybrydowy E-Tech o mocy 145 KM, który łączy niskie zużycie paliwa z dynamicznymi osiągami. Dzięki swojej konstrukcji stanowi on idealny wybór zarówno do jazdy miejskiej jak i dłuższych tras i oferuje niskie koszty eksploatacji. Niestety, nie wiadomo czy producent wprowadzi w późniejszym czasie tradycyjne opcje napędowe z silnikiem 1.3 TCE. Póki co, napęd E-tech to jedyna opcja na start.

Renault Symbioz to komfort i bezpieczeństwo

Renault nie zapomina również o bezpieczeństwie – model Iconic wyposażony jest w 29 nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy na najwyższym poziomie. Przemyślane rozmieszczenie przycisków i funkcji sprawia, że obsługa tych systemów jest intuicyjna i łatwa.

Oto niektóre z kluczowych systemów bezpieczeństwa nowego Renault Symbioz:

  • Adaptacyjny tempomat (ACC) – automatycznie dostosowuje prędkość do ruchu pojazdów przed samochodem, pomagając utrzymać bezpieczną odległość.
  • System awaryjnego hamowania – w sytuacji wykrycia potencjalnej kolizji, system może automatycznie zainicjować hamowanie, aby zminimalizować skutki lub całkowicie uniknąć wypadku.
  • Asystent utrzymania pasa ruchu – monitoruje znakowanie linii jezdni i pomaga kierowcy utrzymać pojazd na odpowiednim pasie przez korygowanie trajektorii ruchu.
  • Monitorowanie martwego pola – informuje kierowcę o pojazdach znajdujących się w trudno widocznych miejscach, zwiększając bezpieczeństwo podczas zmiany pasa ruchu.
  • System rozpoznawania znaków drogowych – automatycznie wykrywa i wyświetla na desce rozdzielczej ograniczenia prędkości i inne znaki drogowe.
  • Kamera 360 stopni – oferuje panoramiczny widok wokół pojazdu, ułatwiając parkowanie i manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

Wszystkie te systemy zaprojektowane zostały tak, aby działać razem, tworząc warstwę ochronną wokół pojazdu i jego pasażerów. Możliwość włączania i wyłączania poszczególnych funkcji za pomocą jednego przycisku pod kierownicą zapewnia każdemu kierowcy pełną kontrolę nad technologiami wspomagającymi, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa oraz komfort jazdy.

Czytaj również: Renault Master E-TECH Electric z zasięgiem 460 kilometrów i technologią V2X. Uwierzycie?

Renault Symbioz na polskim rynku

Nowe Renault Symbioz zobaczymy w polskich salonach najprawdopodobniej po wakacjach. Wcześniej powinniśmy natomiast poznać jego ceny i szczegółową specyfikację. Z pewnością poinformujemy was o tym fakcie.

Czy Renault Symbioz będzie czymś więcej niż tylko samochodem, który łączy w sobie komfort, bezpieczeństwo, ekonomię i troskę o środowisko. Myślę, że to będzie dobry wybór dla rodzin, które cenią sobie przestronność, nowoczesne technologie i dbałość o ekologię. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom świetnie sprawdzi się zarówno w zatłoczonym mieście, jak i na otwartej drodze. Renault kontynuuje zatem swoją tradycję tworzenia “voitures à vivre” – samochodów stworzonych by żyć z nimi na co dzień, w pełnej harmonii z wymogami współczesnego świata.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowe BMW serii 1?

Prototypy BMW serii 1, które niedawno zaskoczyły europejskie drogi, byłyby w rzeczywistości  najprawdopodobniej prototypami należącymi do zupełnie nowej…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share