Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Toyota na rok 2024. Nowe modele i więcej zelektryfikowanych napędów

Toyota Urban SUV Concept i Toyota Sport Crossover Concept

W 2024 roku Toyota wprowadzi na rynek szereg nowości, które mają umocnić jej pozycję lidera na polskim rynku motoryzacyjnym. Po rekordowym ubiegłym roku, kiedy to marka sprzedała w Polsce 101 100 samochodów, teraz zapowiada ona debiut czterech nowych modeli oraz chce wprowadzić nowe, wydajniejsze napędy i więcej nowoczesnych technologii do najpopularniejszych modeli w swojej ofercie.

Nowy Land Cruiser – powrót legendy

Nowa generacja Land Cruisera wyróżnia się nowatorską stylistyką, która nawiązuje do klasycznych odsłon tego modelu. Zdobywca nagrody „Design Roku” w plebiscycie Topgear Awards 2023, nowy Land Cruiser oferuje jeszcze większe możliwości terenowe dzięki platformie GA-F o specjalnej konstrukcji ramowej, która jest o 50% sztywniejsza od poprzednika. Model ten wyposażono w nowoczesne technologie off-roadowe – między innymi system rozłączania przedniego stabilizatora (SDM), a także bardziej elastyczny silnik Diesla 2,8 l o mocy 204 KM z nową ośmiobiegową automatyczną przekładnią Direct Shift. W 2025 roku do oferty dołączy zelektryfikowany napęd mild hybrid 48 V.

Czytaj również: Nowa Toyota Yaris Cross – hybryda nowej generacji 130 KM. Cena? Nie uwierzycie

Nowa Toyota Camry imponuje za to nowoczesną stylistyką i hybrydą piątej generacji. Przy zastosowaniu nowszego i mocniejszego układu hybrydowyego 2,5 l, który rozwija 231 KM połączonego z nową baterią litowo-jonową, Camry jest jeszcze bardziej oszczędna i dynamiczna. Oferuje ona przyspieszenie do 100 km/h tylko w 7,9 s.

Większy wybór zelektryfikowanych SUV-ów

Druga generacja Toyoty C-HR zyska nową, bardzo wydajną hybrydę plug-in o mocy 223 KM, która pozwolić ma na przejechanie do 66 kilometrów w trybie elektrycznym. Ponadto w tym roku ma zostać zaprezentowana produkcyjna wersja prototypu Urban SUV Concept z napędem elektrycznym (BEV), oferowana z dwoma wersjami baterii oraz z napędem na przód lub na cztery koła.

Więcej dynamiki w gamie Yarisa

Toyota Yaris i Yaris Cross zostaną wyposażone w nowy 130-konny napęd hybrydowy z silnikiem o pojemności 1,5 l, który zapewni większą moc i większą dynamikę przy niższym zużyciu paliwa. Modele te zyskają także cyfrowe zegary, możliwość zdalnej obsługi auta z wykorzystaniem cyfrowego kluczyka i najnowszą odsłonę systemu multimedialnego Toyota Smart Connect.

Ponadto Yaris GT również zostanie udoskonalone dzięki wzmocnionej platformie, lepszemu zawieszeniu oraz przez przeprojektowane wnętrze. Moc silnika 1.6 turbo wzrośnie do 280 KM, a klienci będą mogli wybrać między sześciobiegową manualną skrzynią albo nowym ośmiobiegowym automatem.

Proace MAX i odświeżona gama Toyota Professional

Toyota Proace MAX, która jest nowym modelem w ofercie Toyota Professional, oferuje swoim klientom ładowność od 10 do 17 m3 i najlepszą w klasie pojemność przestrzeni ładunkowej. Będzie ona dostępna jako auto elektryczne o mocy 270 KM z zasięgiem do 420 kilometrów lub z silnikami Diesla. Modele Proace i Proace City zostaną również odświeżone, zyskując nową stylistykę oraz przeprojektowane wnętrze z wyższym poziomem wyposażenia.

Hilux z mocnym i oszczędnym napędem hybrydowym

Toyota Hilux też doczeka się swojej przemiany. Otrzyma ona nową wersję GR SPORT II oraz po raz pierwszy napęd hybrydowy. Nowy układ mild hybrid 48V zwiększy moc i moment obrotowy oraz ograniczy jednocześnie o 10% zużycie paliwa.

Sprawdź także: Nowa Toyota Camry – Polska premiera. Stylowa i dynamiczna hybryda 5 generacji

Toyota w 2024 roku stawia na szereg innowacji i chce wprowadzić na rynek nowe modele i zelektryfikowane napędy. Tym samym marka chce w ten sposób przyciągnąć jeszcze większą liczbę klientów i umocnić swoją pozycję na rynku motoryzacyjnym.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share