Nowy Range Rover Sport SV z pakietem aktualizacji

Range Rover Sport SV pakiet aktualizacji
Nowy Range Rover Sport SV z pakietem aktualizacji. Nowe silniki, nowy system. Zdjęcie: materiały producenta

Nowy model Range Rover Sport SV jest najpotężniejszym i najbardziej dynamicznym pojazdem w historii Range Rover Sport. Przedstawia idealne połączenie siły, temperamentu i niezrównanych możliwości Range Rovera, które są zawarte w eleganckim i niezawodnym nadwoziu. Wyposażony w szereg innowacyjnych technologii, które zwiększają wydajność, obejmuje zaawansowany system zawieszenia, który jest najlepszy w swojej klasie, oraz sensorowy system audio, który zapewnia relaksujące doznania dźwiękowe.

Nowy Range Rover Sport SV wprowadza wiele aktualizacji do swojej gamy, w tym nową wersję hybrydową typu plug-in z większym zasięgiem na energii elektrycznej oraz najnowszą generację systemu informacyjno-rozrywkowego Pivi Pro.

Dzięki zaktualizowanemu hybrydowemu napędowi typu plug-in, osiągi i wydajność zostały zwiększone, a nowy napęd P550e zastępuje wcześniejszy model P510e i oferuje zasięg w trybie elektrycznym aż do 121 kilometrów.

Sprawdź również: Range Rover wprowadza nowy system multimedialny Pivi Pro

Ta nowa wersja elektrycznej hybrydy P550e ma nową konfigurację przekładni i wzbogaca szeroką gamę układów napędowych dostępnych w Range Rover Sport. Dzięki połączeniu 3-litrowego, sześciocylindrowego silnika benzynowego Ingenium z silnikiem elektrycznym, hybryda ta generuje moc 550KM i moment obrotowy wynoszący 800Nm.

Dzięki ulepszonemu silnikowi elektrycznemu i skrzyni biegów, elektryczna hybryda reaguje teraz jeszcze szybciej, skracając czas potrzebny do osiągnięcia prędkości 100km/h o 5,0 sekundy, działając tylko na energii elektrycznej. Korzystając z obu źródeł zasilania, model P550e może przyspieszyć od 0 do 100km/h w 4,9 sekundy, w porównaniu do wcześniejszych 5,4 sekundy.

Dodatkowo, w układzie napędowym modelu P530 V8 wprowadzono po raz pierwszy technologię Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV). System miękkiej hybrydy zwiększa wydajność poprzez odzyskiwanie energii podczas hamowania i wyhamowywania, oraz lepsze reakcje dzięki ponownemu wykorzystaniu zgromadzonej energii podczas przyspieszania. W połączeniu z innymi zaletami systemu, takimi jak płynne działanie funkcji Start/Stop, te cechy przyczyniają się do redukcji emisji dwutlenku węgla.

Range Rover Sport SV pakiet aktualizacji

Eleganckie i minimalistyczne wnętrze Range Rovera Sport zostało dodatkowo wzbogacone o intuicyjne nowe technologie. Najnowszy ekran dotykowy oraz system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro zapewniają intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami pojazdu za pomocą eleganckiego, pływającego 13,1-calowego wyświetlacza ze szkła.

Nowe boczne paski z łatwymi w użyciu suwakami do regulacji głośności i klimatyzacji zapewniają natychmiastową i precyzyjną obsługę kluczowych funkcji bezpośrednio, niezależnie od wyświetlanego menu na ekranie. Około 80 procent zadań można wykonać za pomocą zaledwie dwóch dotknięć na głównym ekranie. Dodatkowo, haptyczne sprzężenie zwrotne zapewnia dodatkowy poziom wrażliwości i komunikacji z użytkownikiem.

Czytaj także: Range Rover z nowymi układami napędowymi

Zintegrowane systemy głosowe Amazon Alexa AI6 i Land Rovera pomagają kierowcom skupić się na drodze, umożliwiając wprowadzanie zmian za pomocą poleceń głosowych. Dzięki funkcji Advanced Software Over The Air, Range Rover Sport jest zawsze aktualny dzięki najnowszym aktualizacjom oprogramowania.

Dodatkowo, technologia Country Road Assist, dostępna po raz pierwszy w Range Rover Sport, zwiększa komfort pasażerów podczas korzystania z adaptacyjnego tempomatu. Inteligentny system wykorzystuje dane nawigacyjne do automatycznego dostosowywania prędkości docelowej, uwzględniając zakręty na drodze i zmiany ograniczeń prędkości, odpowiednio przyspieszając lub zwalniając jazdę.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share